chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

 
 

Blog

EPALE uzmanības lokā: māksla un kultūra pieaugušo izglītībā

01/03/2016
by Daina Jankalne
Idioma: LV
Document available also in: EN DE RO SK FI FR ET SV PL PT NL LT HR

/es/file/epale-art-and-cultureEPALE art and culture

EPALE art and culture

 

Google jums var sniegt simttūkstoš atbilžu. Bibliotekārs jums var sniegt pareizo.

Nīls Geimens (Neil Gaiman)

 

Mākslas un kultūras iestādēm, piemēram, muzejiem, bibliotēkām un galerijām, ir nozīmīga loma pieaugušo izglītībā.

Pieaugušo izglītība mākslas un humanitārajās zinātnēs lielākoties norisinās neformālā vidē, un tai ir tendence aizvien vairāk pievērsties ne tikai pieaugušajiem, bet arī senioriem. Mākslas un humanitārās zinātnes veicina kritisko domāšanu un palīdz izglītojamajiem atrast savu personīgo ceļu uz zināšanām, izmantojot netradicionālas vizuālās un akustiskās metodes. Turklāt māksla var kalpot par spēcīgu sociālās integrācijas instrumentu darbā ar imigrantiem, minoritātēm un citām mazāk aizsargātām grupām.

Muzeji, galerijas, bibliotēkas un citas kultūras iestādes piedāvā ievērojamas iespējas daudzveidīgām neformālām pieaugušo mācībām. Piemēram, nozīmīga vide, kas nodrošina vairāku paaudžu mācīšanos, ir muzeji, kas piesaista daudzus pieaugušos, kuri sākotnēji tikai pavadījuši muzeja apmeklējumā savus bērnus vai mazbērnus.

 

15.–19. februārī EPALE uzmanības lokā: māksla un kultūra

• Pēdējo gadu laikā muzejos un citās kultūras iestādēs arvien plašāk ir izmantotas digitālās tehnoloģijas. EPALE tematiskais koordinators Saimons Brūks (Simon Broek) intervē Dimitru Hristidu (Dimitra Christidou) no Ziemeļvalstu Kultūras mantojuma un pedagoģijas centra par to, kā šis fakts ietekmē mācīšanos muzejos.

• Margerita Sani (Margherita Sani) no Eiropas muzeju organizāciju tīkla (NEMO) ir sagatavojusi rakstu par muzeju pakāpenisko pārveidi no saglabāšanas svētnīcām par sabiedrības līdzdalības forumu.

• Mums ir arī vairāki Rosa Klārka (Ross Clarke) raksti. Viņš ir valodas skolotājs, kas bieži integrē kultūru savās mācību metodēs. Nepalaidiet garām viņa materiālu par to, kā uzlabot studentu valodas apguvi, sniedzot ieskatu kultūras kontekstā. Šeit uzziniet, kā ēdiena gatavošanu var izmantot valodas apguvē.

• Iepazīstieties ar pieciem Erasmus+ veiksmes stāstiem, kuros iesaistīta māksla, kultūra un pieaugušo izglītība.

• Noskatieties īsu videomateriālu par teātra režisora Patrika Kreba (Patrick Kreb) personāla mobilitātes pieredzi, izmantojot Erasmus+. Patrika audzēkņi nāk no dažādām vidēm un ir vai nu bezpajumtnieki, vai ar garīgās attīstības traucējumiem. Viņa mērķis ir sniegt saviem audzēkņiem  drošu vietu, kur izteikt sevi.

 

Nepalaidiet garām arī citus lieliskus  rakstus, labās prakses piemērus un resursus no visas EPALE kopienas:

Blogs

 

Resources

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Mostrando del 1 - 7 al 7
 • Imagen de Karina Tambovska

  Ļoti svarīgi cilvēkam, jebkurā vecumā, pievērst savu uzmanību mākslai. Māksla dod plašu iespēju mācīties, jo ietver sevī gan estētiskas, gan kultūras, gan vēsturiskas vērtības. Mācīties var muzejā, galerijā, teātrī, koncertā, un, manuprāt, tas ir viens no labākiem mācīšanās veidiem, jo ir saistīts ar emocijām un sajūtam. Informācija, kas iet kopā ar emocijām un vizuāliem tēliem vairāk paliek atmiņā. Tāds mācīšanās veids ir universāls jo ir piemērots gan bērniem, gan senioriem. Māksla palīdz socializēšanās procesā, jo tā ir vidē, kurā cilvēkam rodas dažādas domas, sajūtas, savstarpēji daloties ar tiem, veidosies kontakts, dialogs.


 • Imagen de Paula Kalwarska

  Dziękuję za ten wpis, jest on dla mnie bardzo przydatny, gdyż piszę pracę licencjacką o edukacyjnym potencjale sztuki w edukacji dorosłych. Z pewnością skorzystam z zaproponowanych wyżej wpisów, wiele z nich będzie inspiracją dla mojej pracy. 

 • Imagen de Agata Chmielarz

  Szkoda, że kultura i sztuka zostały tu ujęte głównie w sensie instutucji propagujących. Myślę, że refleksję tę warto by było przenieść także na edukację kulturalną odbywającą się poza instytuacjami, na refleksję edukacyjną dotyczącą również dzieł sztuki czy wytworów kultury, których nie znajdziemy w róznego rodziaju instucjach, takie jak sztuka filmowa czy muzyka. Myślę, że edukacja przez sztukę i kulturę dorosłych odbywa się głównie w obszarze pozaformalnym i jest to pole edukacyjne na które w szczególności powinniśmy jako andragodzy skupić swoją uwagę. 

 • Imagen de Monika Włodarczyk

  Ciekawy i bardzo przydatny dla mnie wpis, ponieważ właśnie jestem w trakcie pisania pracy na temat edukacji nieformalnej ludzi dorosłych, więc niewątpliwie do tego wpisu i odnośników w nim zawartych wrócę dla poszerzenia swojej perspektywy podczas pisania. Wiele przytoczonych tekstów zwraca uwagę, natomiast najbardziej zainteresował mnie odnośnik do wpisu pod tytułem: "Can drinking coffee be a learning experience?", ponieważ często nie zdajemy sobie nawet sprawy jak wiele aspektów edukacyjnych może mieć nasze życie codzienne i czynności, które z reguły uznajemy raczej za banalne i niewarte uwagi.

 • Imagen de Christian BERNHARD-SKALA

  /de/node/17663#comment-2968

  This blog is abvailable in German and English

 • Imagen de Mariola Pękala-Piekarska

  Ciekawą inicjatywą Województwa Małopolskiego jest realizacja Bonu Kultury. Bon uprawnia do 75 % zniżki na róznego rodzaju zajęcia i wydarzenia kulturalne. Jedynie co trzeba zrobić to zgłosić swój udział. Zachęcam wszystkich liderów UTW do korzystania z niego i kontaktu z instytucjami realizującymi w tym roku ofertę BONU KULTURY. Więcej na ten temat można poczytać na stronie: www.bonkultury.pl