chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

Recurso

Rozvoj zručností pre obnoviteľnú energiu a energeticky efektívne pracovné miesta

Idioma: EN

Enviado por Peter Maľa

Tento dokument je príspevkom do diskusie o vývoji v sektore obnoviteľnej energie a jeho vplyve na vzdelávanie a pracovné miesta. Poskytuje analytický pohľad na to, ako sa budú dostupné technológie na trhu ďalej rozvíjať v súvislosti s globálnym trendom v odvetviach energetickej účinnosti a obnoviteľnej energie a v súvislosti s kapacitami, ktoré sú potrebné na prechod od spotreby založenej na fosílnych palivách k spotrebe založenej na obnoviteľnej energii.

Analyzuje tiež úlohu technického a odborného vzdelávania a prípravy pri rozvoji zručností a kvalifikovaných odborníkov pre pracovné miesta v sektore obnoviteľnej energie.

Dokument obsahuje dve hlavné kapitoly. Prvá sa venuje udržateľnej energii a technickému a odbornému vzdelávaniu a príprave pre oblasť solárnej energie. Druhá kapitola sa zaoberá kurikulom technického a odborného vzdelávania a prípravy v tejto oblasti.

 

Autor(es) del recurso : 
UNESCO-UNEVOC International Centre for TVET
Fecha de publicación:
Lunes, 14 Septiembre, 2020
Idioma del documento
Tipo de recurso: 
Estudios e informes
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email