chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

Blog

Pakiet materiałów #4 – Międzynarodowa Konferencja EPALE

07/10/2020
por Malgorzata Dybala
Idioma: PL
Document available also in: EN HR ES CS SL LV

EPALE Community Conference Resource Kit

 

Bierzesz udział w międzynarodowej konferencji EPALE (6-7-8 października 2020 r.)? Chcesz dowiedzieć się więcej o różnorodności tematów, które będą omawiane podczas paneli i warsztatów? Ten zestaw zasobów będzie wskazówką i pomoże poruszać się po bogactwie treści dostępnych na platformie EPALE.

Pierwszego dzień konferencji skupiał się na cyfrowym nauczaniu i umiejętnościach. Wybraliśmy pierwszy z nowej serii otwartych zasobów edukacyjnych (OER), który zostanie opublikowany na platformie EPALE), post na blogu przedstawiający sztuczną inteligencję, stronę na temat umiejętności cyfrowych oraz serię webinarów, które pomogą zwiększyć dostępność do nauki online.

Druga część zestawu zasobów koncentruje się na zapewnieniu ustawicznego podnoszenia kwalifikacji. Spośród wielu zasobów oferowanych przez platformę EPALE, wybraliśmy podcast na temat znaczenia podstawowych umiejętności w budowaniu odpornych społeczności, wywiad pokazujący konkretne doświadczenia z tym związane, serię materiałów edukacyjnych mających na celu poprawę podstawowych umiejętności w miejscu pracy oraz blog na temat umiejętności cyfrowych w zakresie zdrowia.

Wreszcie, podobnie jak konferencja, zestaw kończy się ważną kwestią integracji społecznej i demokracji. Wywiad na temat dostępności kultury, historia EPALE o edukacji w więzieniach, zestaw narzędzi do angażowania społecznego oraz tekst na temat edukacji obywatelskiej. Zasoby te pomogą zapoznać się z tym dynamicznym światem i dowiedzieć się więcej o niektórych z niesamowitych projektów podejmowanych przez dorosłych edukatorów w tej dziedzinie.

Można korzystać z pakietu materiałów podczas konferencji, aby przygotować i zapoznać się z kluczowymi pojęciami, które będą stanowić podstawę debaty. Można użyć zestawu po zakończeniu konferencji, aby zgłębić tematy omawiane podczas paneli i warsztatów.

Pakiet materiałów EPALE #4 jest dostępny do pobrania tutaj:

PDF iconepale_community_conference_kit_4.pdf

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email