chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

Recurso

Lietuvos studijų būklės apžvalga

Idioma: LT

Enviado por Julija MELNIKOVA

Vyriausybės strateginės analizės centro svetainėje (https://strata.gov.lt/lt/svietimo-politika/rezultatu-archyvas) paskelbta Lietuvos studijų būklės apžvalga. Leidinyje apibendrinama informacija, atspindinti 2019 m. Lietuvos studijų būklę ir jos pastarųjų penkerių metų tendencijas. Siekiama atsakyti į šiuos klausimus:

• Koks yra aukštojo mokslo finansavimas, ar jis didėja ir kaip didėja? Ieškant atsakymų nagrinėjamos tiek bendrai aukštajam mokslui skiriamos, tiek vienam studentui tenkančios valstybinės lėšos ir aukštųjų mokyklų išlaidų ir pajamų struktūra.

• Kokie yra aukštojo mokslo žmogiškieji ištekliai, kaip pagal šiuos rodiklius atrodome kitų šalių kontekste? Analizuojamos dėstytojų ir studentų sociodemografinės charakteristikos, priimamų, nutraukusių ir tęsiančių studijas studentų skaičiai, dėstytojams tenkanti studentų, administracijos darbuotojų dalis.

• Koks yra studijų prieinamumas, ar aukštasis mokslas vienodai prieinamas visoms visuomenės grupėms? Tai vertinama pagal moksleivių galimybes įstoti į aukštąsias mokyklas nepriklausomai nuo pajamų, lyties ir negalios.

• Kiek aukštasis mokslas patrauklus užsienio studentams, koks yra studentų ir dėstytojų tarptautinis mobilumas? Analizuojant nagrinėjama visą studijų programą Lietuvoje studijuojančių užsienio piliečių dalies, dalinėms studijoms išvykstančių ir atvykstančių studentų nuo visų studentų ir dėstytojų dalies nuo visų dėstytojų kaita.

• Kaip aukštųjų mokyklų absolventams sekasi integruotis darbo rinkoje? Ieškant atsakymų nagrinėjamas neseniai aukštąsias mokyklas baigusių asmenų užimtumo lygis ir kvalifikacijos atitiktis dirbamam darbui.

• Apžvalgoje taip pat pristatomi naujausi aukštojo mokslo teisinio reglamentavimo ir valdymo pokyčiai.

Apžvalgoje pateikti duomenys gali būti aktualūs ir įdomūs suaugusiųjų švietimo sektoriaus atstovams - aptariamos tendencijos, kaip antai: aukštojo mokslo prieinamumas, patrauklumas, kokybės užtikrinimas ir kt., atspindi situaciją Lietuvos švietimo sistemoje ir gali turėti tiesioginės įtakos suaugusiųjų švietimui, pabrėžiant šio sektoriaus paslaugų plėtojimo poreikį. Vienas iš dėmesio vertų faktų: Nors Lietuvoje aukštąsias mokyklas baigusių asmenų užimtumo lygis praėjus 1–3 metams po studijų baigimo yra aukštas, visgi pastebimas neatitikimas tarp įgytos kvalifikacijos ir dirbamo darbo. Tokia padėtis gali būti susijusi su vertikalia (pagal kvalifikacijos lygį) ir horizontalia (pagal kvalifikacijos sritį) neatitiktimi tarp švietimo pasiūlos ir paklausos, taip pat – nepakankama studijų kokybe. Galbūt pusiausvyrą galėtų padėti atstatyti būtent suaugusiųjų švietimo sektorius?

 

Autor(es) del recurso : 
Vyriausybės strateginės analizės centras
ISBN: 
Švietimo kokybė
Fecha de publicación:
Miércoles, 23 Septiembre, 2020
Tipo de recurso: 
Estudios e informes
País:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email