chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

Recurso

Covid-19 Design Toolkit - narzędzia pozwalające na utrzymanie dystansu społecznego

Idioma: PL

Enviado por Marcin Szeląg

Applied Information Group specjalizująca się w projektowaniu zorientowanym na użytkownika opublikowała zestaw narzędzi ułatwiających projektowanie w dobie COVID-19 i tworzenie przestrzeni pozwalających na utrzymanie dystansu społecznego. Narzędziownik zawiera wytyczne, ikony i szablony pomocne w projektowaniu systemów komunikacyjnych i informacji wizulalnej dla przestrzeni o dużym natężeniu ruchu, które zachęcają do bezpieczniejszych sposobów zachowania w miejscach publicznych (szkoły, uniwersytety, dworce, sklepy) w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego. W opracowaniu omówiono zagrożenia związane z COVID-19, przedstawiono wnioski nauk behawioralnych i praktyczne rozwiązania. Opisano wyzwania, przed jakim stają projektanci konkretnych przestrzeni i sposoby radzenia sobie z nimi. 

Narzędziownik może służyć jako praktyczny przewodnik, który pomoże wdrożyć efektywne rozwiązania związane z oznakowaniem i systemem identyfikacji wizualnej. Został opracowany z myślą o różnych operatorach i branżach na podstawie doświadczeń Applied z ostatnich pandemicznych miesięcy. 

Autor(es) del recurso : 
Applied Information Group
Fecha de publicación:
Viernes, 31 Julio, 2020
Idioma del documento
Tipo de recurso: 
Recursos educativos abiertos
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email