chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

Sala de prensa

Záznam rozhovoru s galerijnými pedagogičkami o galerijnej pedagogike

10/07/2020
por Peter Maľa
Idioma: SK

Slovenská národná galéria (SNG) v rámci svojho seriálu live rozhovorov s názvom SNG nažive odvysielala rozhovor riaditeľky oddelenia výskumu a rozvoja Márie Bohumelovej s galerijnými pedagogičkami Magdalénou Kuchtovou a Barborou Tribulovou.

Čím sa galerijná pedagogika zaoberá? Aký je rozdiel medzi prácou galerijného pedagóga a lektora v galérii? Ako vzniká a ako sa realizuje galerijné vzdelávanie? Pre aké cieľové skupiny je určené? Aká je aktuálna ponuka vzdelávania v SNG? Aké vzdelávanie ponúka SNG pre dospelých? Aký je rozdiel medzi kurzom pre dospelých a workshopom pre dospelých? Odpovede na tieto aj ďalšie otázky nájdete v zázname rozhovoru, ktorý je uverejnený na Youtube kanáli SNG. Záver rozhovoru patril odpovediam aj na naše otázky zamerané na formy a metódy vzdelávania dospelých v SNG.

 

Fotografia: SNG

 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email