chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

Recurso

Ida-Virumaa täiskasvanud eesti keele õppija ja tema õpimotivatsioon

Idioma: ET

Enviado por Kadi Kass

Bakalaureusetöö eesmärk oli uurida Ida-Virumaa täiskasvanute õpimotivatsiooni mõjuvaid tegureid eesti keele suhtluskursuse näitel; leida õiged õppemeetodid keele õppimiseks ja motivatsiooni tõstmiseks; selgitada välja takistused ja need kõrvaldada. Töös on antud teoreetiline ülevaade motivatsioonist, sh motivatsiooni käsitlusest psühholoogias, motivatsiooniteooriatest, sisemisest ja välisest motivatsioonist, õpimotivatsiooni mõjutavatest teguritest ja võõrkeele õppimise teooriatest. Seejärel viidi läbi eesti keele kursus, samal ajal uurides ja tõstes õpilaste motivatsiooni. Bakalaureusetöös on toodud ülevaade kursusest, selle struktuurist ja kasutatud õppemeetoditest. Viidi läbi uurimus, milles otsiti vastust järgmistele küsimustele:

1. Missugune on õpilaste motivatsiooni enesehinnang eesti keele tundides?

2. Missugune on õpilaste hinnang motivatsiooni mõjutavatele teguritele?

3. Missugune on õpilaste sisemine ja väline motivatsioon?

4. Millised õppemeetodid tõstavad õpilaste motivatsiooni?

Uuringus osales 20 eesti keele kursusel õppinud täiskasvanut. Küsitlus viidi läbi kolm korda: alguses, õpingute keskel ja lõpus. Küsitluste vahel kasutas autor motivatsiooni tõstvaid õppemeetodeid. Uurimus näitas algset motivatsioonipuudust, kuid tänu õigetele õppemeetoditele ja individuaalsele lähenemisele motivatsioon kasvas. Õpilastel, kellel algselt oli motivatsioon olemas, olid tulemused paremad kui nendel, kellel motivatsioon puudus või oli vähene. Õpilased hindasid oma motivatsiooni madalalt ja huvi õppimise vastu puudus, kuid huvitavad ja erinevad sobivad õppemeetodid aitasid äratada huvi õppimise vastu, tõsta motivatsiooni ja seejärel parandada tulemusi.

Tartu ülikoolis kaitstud bakalaureusetöö on avaldatud TÜ digitaalarhiivis DSpace.  

Autor(es) del recurso : 
Angelina Savolainen
Fecha de publicación:
Miércoles, 26 Septiembre, 2018
Idioma del documento
Tipo de recurso: 
Estudios e informes
País:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn