chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

Recurso

Täiskasvanud õppija õppimisvõimalused mobiilsel seadmel

Idioma: ET

Enviado por Kadi Kass

Mobiilsete seadmete kasutamine igapäevaselt muutub järjest enam olulisemaks. Täiskasvanud õppijate mobiilsete seadmete kasutamist iseenda õppimise tarbeks, tuleks vaadelda kui potensiaali. Erinevate õppimisvõimaluste kasutamine mobiilsetel seadmetel võimaldab täiskasvanud õppijatel olla innovaatilisemad ja uudishimulikumad oma õppimise suhtes. Õppimisvõimalused sisaldavad endas erinevaid õppimisevorme, mille kaudu täiskasvanud õppijal on võimalik uurida, otsida ja avastada ning selle tegevuse tulemusena saada teadmise või kogemuse võrra rikkamaks. Täiskasvanud õppija teadvustatud tegutsemine oma õppimise protsessides aitab olla süsteemsem ning õppijal on suurem valmisolek oma õppimist planeerida, suunata ning organiseerida (Newman, 2012).

Magistritöö eesmärgiks on kirjeldav ülevaade täiskasvanud õppija õppimisvõimalustest mobiilsel seadmel. Uurimisprobleem on sõnastatud küsimusena: Millised on täiskasvanud õppija õppimisvõimalused mobiilsel seadmel?

Uuringukäigu eesmärgiks on täiskasvanud õppija õppimisvõimaluste mõistmine informaalses õpikontekstis, mis aitab selgitada uurimisainest – täiskasvanud õppija õppimisvõimalusi mobiilsel seadmel võimalikult ehedana. Lähtuvalt töö eesmärgist viidi läbi üheksa intervjuud, erivanuses täiskasvanud õppijatega ning neli ekspertintervjuud haridustehnoloogia valdkonnas tegutsevate võtmeisikutega. Andmeid analüüsiti kvalitatiivse sisuanlüüsi meetodil. Täiskasvanud õppija õppimisvõimalused mobiilsel seadmel on seotud mobiilse seadme omadustega, igapäevaste tegevustega ning kasutamisaktiivsusega.

Täiskasvanud õppija informaalne õppimine on juhuse või sisendipõhine, sest õppimine toimub iseenda huvist lähtuvalt ning õppimist iseloomustab kiire teadmiste kontrollimine ja rakendamine. Mobiilne seade on oluline informatsiooni kandja, mis võimaldab õppijatel varieerida oma tegevusi vastavalt vajadustele. Peamise õppimisvõimalusena mobiilsel seadmel kasutatakse erinevaid mobiilse seadme rakendusi. Kõige kiiremalt rahuldatakse oma õpihuvi Google rakenduse otsingumootorit kasutades. Samuti kasutavad täiskasvanud õppijad mobiilsel seadmel enim sotsiaalmeedia rakendusi, mille tulemusena tajutakse sotsiaalsuse ja pidevas internetiühenduses olemise vajadust. Mobiilse seadme aktiivne kasutamine on täiskasvanud õppijate seas tõstnud teadlikkust iseenda harimise võimalustest. Täheldatakse lühiajalisi, kuid olulisi tegevusi, mis aitavad viia uute teadmiste ja kogemusteni. Õppimine mobiilsete rakenduste kaudu vajab rohkem konkreetsemaid suuniseid, soovitusi või koolitust, kuidas mobiilsetel seadmetel pakutavaid õppimisvõimalusi iseenda harimise eesmärgil kasutada.

Võtmesõnad: täiskasvanud õppija, informaalne õppimine, õppimisvõimalused, mobiilne seade

Tallinna Ülikoolis kaitstud magistritöö on avaldatud ETERA kataloogis.
 

Autor(es) del recurso : 
Laura-Lisethe Tilk
Fecha de publicación:
Domingo, 31 Mayo, 2015
Idioma del documento
Tipo de recurso: 
Estudios e informes
País:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn