chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

Sala de prensa

Õpime kodus! Täiskasvanute e-õppe võimalused on koondatud uuele veebilehele opimekodus.ee

30/04/2020
por Georgi SKOROBOGATOV
Idioma: ET

MTÜ Eesti Täiskasvanukoolitajate Kogukonna, Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Euroopa Täiskasvanuhariduse veebikeskkonna EPALE koostöös on valminud veebileht opimekodus.ee, mis koondab täiskasvanutele mõeldud distantsõppe võimalused. Veebilehelt leiab huviline tasuta ja tasulised e-koolitused, veebiseminarid ja muud internetipõhised õppimisvõimalused täiskasvanutele. Veebilehe kasutamine on kõigile tasuta ja sellele võib lisada kõiki täiskasvanutele suunatud tööalaseid ja vabahariduslikke e-koolitusi, veebiseminare, töötube ning muid digiõppe võimalusi sõltumata nende toimumise keskkonnast, keelest ja maksumusest.

Veebilehe loomise idee sai alguse vajadusest koondada ja jagada infot distantsõppe võimaluste kohta ka täiskasvanutele. Koolitajad saavad lehe kaudu teada anda oma e-koolitustest, õppijad saavad kogu info ühest kohast ning leiavad lihtsalt just neile vajaliku ning sobiva koolituse. Esimene nädal on näidanud, et veebilehte kasutatakse aktiivselt, kalendrisse on lisatud üle 300 erineva e-kursuse 70 koolitusasutuse poolt.

MTÜ Eesti Täiskasvanukoolitajate Kogukonna, Haridus- ja Teadusministeeriumi ning EPALE algatus #õpimekodus toetab täiskasvanuhariduse arengut ja täiskasvanute õppimist sellel keerulisel perioodil. Distantsõppele üleminek muutis enamike koolitajate tööplaane. On heameel näha, et täiskasvanute koolitajad on reageerinud kiiresti ning veebilehelt opimekodus.ee leiab iga huviline üha rohkem e-õppevõimalusi.

SA Kutsekoda juures tegutsev Euroopa täiskasvanuhariduse veebikeskkond Eestis EPALE on mitmekeelne veebikeskkond ja mõeldud kõigile, kes on kaasatud täiskasvanute koolitamisse või selle korraldamisse. Selle eesmärk on luua tugev üleeuroopaline täiskasvanute koolitajate kogukond ja parandada täiskasvanuõppe kvaliteeti ja kättesaadavust Euroopas. EPALE kogukond Eestis hõlmab ligi 1200 täiskasvanuõppe pakkujat.

Kontaktandmed

Georgi Skorobogatov

georgi@kutsekoda.ee

 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email