chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

Recurso

Githubi põhise õpikeskkonna arendus

Idioma: ET

Enviado por Kadi Kass

Eestis suurimateks ülikoolideks, kus õpetatakse programmeerimist on Tallinna Ülikool, Tartu Ülikool ja TalTech. Lisaks ülikoolis õppimisele on suurenenud e-õpe. Rohkem on hakatud jagama materjale ja loenguid Internetis, mis on teinud programmeerimiskeelte õppimise rohkem kättesaadavamaks üle maailma.

Eestis näiteks on täiskasvanutel, kellel puudub kogemus IT valdkonnas, on võimalik osa võtta projektist „Vali IT!“. „Vali IT!“ on täiskasvanute ümberõppeprogramm, mille eesmärgiks on anda osalejatele tarkvaraarendaja algoskused (Vali-IT, 2018). StartIT, Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu projekti poolt on loodud Tech Sistersi kogukond, mis soovib inspireerida ja jagada liikmete kogemust, et rohkem neide julgeks ja tahaks IT-teemadel diskuteerida ning ka ise selles valdkonnas tööle asuda (Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit, 2018).

Õppimise toetamiseks on vaja keskkonnda, mis aitaks õpetajal hallata õpilasi ja õppetööd. Programmeerimiskeelte õpetamiseks aga ainult nendest ei piisa. Õppekeskkonnal on vaja lisafunktsionaalsust, mida tavalised õppekeskkonnad ei pruugi pakkuda. Õppekeskkond peab lubama jagada koodi faile ning võimaldama nende sisu näha. Lisaks on hea, kui saab jooksutada automaatteste jagatud töödel. Paljudel sellistel õppekeskkondadel on aga puudused, mida töö autor soovib lahendada, näiteks õpilaste tööde hindamine ja hinnete kuvamine.

Bakalaureusetöö eesmärgiks on luua rakendus, kus on võimalik lisada õppeaineid, näha õpilaste poolt esitatud kodutöid ning on võimalik hinnata esitatud töid. Õpetajal on võimalik valida kindlaid aineid mida ta saavib rakendusse lisada. Õpetaja saab näha ka tabelina andmeid esitatud tööde ja hinnatud tööde koguste kohta. Õpilane saab näha tema poolt esitatud tööde hindeid ja kommentaare.

Tallinna Ülikoolis kaitstud bakalaureusetöö on avaldatud ETERA kataloogis.

Autor(es) del recurso : 
Andre Post
Fecha de publicación:
Jueves, 31 Mayo, 2018
Idioma del documento
Tipo de recurso: 
Estudios e informes
País:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn