chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

Recurso

E-kursuse disain Eesti Erasmus+ üldharidusprojektide taotlejatele

Idioma: ET

Enviado por Kadi Kass

Käesoleva uurimuse eesmärgiks oli luua e-kursuse disain, mis toetab üldhariduskoolide võimekust Erasmus+ projekte kirjutada ja saada ekspertide hinnang loodud disainile. Eesmärk tulenes probleemist, et kõikidel Eesti üldharidusasutustel ei ole võrdselt võimekust Easmus+ projektitaotlust ette valmistada. Vastavalt töö eesmärgile loodi Erasmus+ üldharidus õpirändeprojektide e-kursuse disaini blue-print, kus on nimetatud e-kursuse komponendid, eesmärk, õpiväljundid, formaat, tehnilised nõuded keskkonnale, moodulid, õppematerjalid, õppetegevused ja tagasiside tehtud tööle.

E-kursuse disaini loomiseks viidi läbi kvalitatiivne tegevusuuring, mille käigus toimus kaks disainisessiooni õpetajate ja projektijuhtidega ning poolstruktureeritud intervjuud ekspertidega. Teoreetilise osa ja esimese disainisessiooni tulemusel loodi esmane kursuse disain, milleks kasutati ADDIE-mudelit. Esimese sessiooni keskne küsimus oli „Millistest komponentidest Erasmus+ e-kursus peaks koosnema?“. Teise disainisessiooni tulemusel parandati e-kursuse joonist ja muudeti esitlemise formaati (vt LISA 6). Analüüsi põhjal otsustati kursuse kavasse lisada üks moodul juurde. Ekspertide tagasiside ja soovituste põhjal viidi sisse parandusi kursuse õpiväljunditesse, õppija ja juhendaja tegevustesse, et tagada loodava kursuse tõhusus toetamaks üldharidusasutusi Erasmus+ projektitaotluste ettevalmistamisel.

Uuringu käigus kasutatud metoodika on üks näide, kuidas lõppkasutajast lähtuvalt e-kursuse disaini luua. Loodud e-kursuse disaini põhjal on võimalik alustada e-kursuse õppematerjalide loomist ja valida sobiv õppekeskkond.

Tallinna Ülikoolis kaitstud magistritöö on avaldatud ETERA kataloogis.

Autor(es) del recurso : 
Kerttu Sepp
Fecha de publicación:
Viernes, 31 Mayo, 2019
Idioma del documento
Tipo de recurso: 
Estudios e informes
País:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn