chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

Sala de prensa

Badanie KE na temat reagowania na sytuację kryzysową Covid-19 przez podmioty VET oraz decydentów politycznych

08/04/2020
por Malgorzata Dybala
Idioma: PL
Document available also in: EN SK BG HU EL FR DE

tłumaczenie: NSS Polska

EU VET survey

    

W wyniku pandemii COVID-19 i zamknięcia instytucji edukacyjnych i szkoleniowych na całym świecie uruchomiono kilka inicjatyw mających na celu zapewnienie kontynuacji nauki w tym okresie. Aby docenić różnorodność inicjatyw, które zostały wdrożone, Komisja Europejska uruchomiła ankietę internetową.

Badanie zostało uruchomione 18 marca 2020 r. i do tej pory otrzymano ponad 200 odpowiedzi, z udziałem przedstawicieli 27 państw.

 

Ankieta dotyczy:

  • organizacji kształcenia i szkolenia zawodowego jako sposobu na stawienie czoła sytuacji COVID-19

  • dostarczania treści właściwych dla danego zawodu

  • szkolenia i nauka online związane z kształceniem i szkoleniem zawodowym (zarówno te dotyczące przedmiotów zawodowych, jak i ogólnych), które mogłyby być użyteczne dla innych krajów.

  • konkretnych informacji na temat materiałów online, które mogą być przydatne dla przedstawicieli i instytucji VET

  • sugestii dotyczących sposobu dzielenia się informacjami z nauczycielami, szkoleniowcami lub decydentami politycznymi z innych krajów, aby zapewnić ciągłość kształcenia i szkolenia zawodowego podczas sytuacji kryzysowej COVID-19

  • sugestii dotyczących tego, jakiego rodzaju wsparcia mogłaby udzielić Komisja Europejska.

 

Aby zobaczyć dotychczasowe wyniki ankiety, zapraszamy do zapoznania się z opublikowanym wstępnym raportem: http://ec.europa.eu/social/vocational-skills-week/fight-against-covid-19_en.

Aby wziąć udział w ankiecie dotyczącej sposobu postępowania w sytuacji kryzysowej Covid-19 jako przedstawiciel instytucji VET lub decydent, należy odwiedzić stronę internetową: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/VETproviders-COVID19.

 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn