chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

Recurso

Andragoogi eetilisuse kujunemise eeldused

Idioma: ET

Enviado por Kadi Kass

Magistritöö olulisus seisneb vajaduses teadvustada andragoogi eetilisuse kujunemise eeldusi, kuna haridusmaastikul tegutseval andragoogil on vajalik teadlik olla iseendast. Teadlikkusele tähelepanu suunamise tulemusena täiustub mõistmine moraalist, väärtustest ning voorustest, mida andragoog oma töös vajab põhjusel, et õppijale eeskujuks olla. Eetilisust mõistetakse kui väärtuseid ja vooruseid, mis avalduvad armastuses elu, inimeste ja looduse vastu (Schweitzer 1971).

Uurimusprobleem on püstitatud vastuoluna andragoogide vanema põlvkonna esindajate eetilisuse kujunemise ja andragoogide noorema põlvkonna esindajate eetilisuse kujunemise vahel. Vastuolu tähendab vanema ja noorema põlvkonna erinevat ajaloolis-poliitilist kasvukeskkonda. Töö eesmärgiks on mõista andragoogi eetilisuse kujunemist mõjutavate tegurite kaudu. Magistritöös lähtutakse Elder´i (1998) elukaare teooriast, mis tugineb kultuuri- , ühiskonna-, perekonna, sündmuste, valikute ning tegevuste mõjutavatele printsiipidele inimese arengus. Andmeid koguti narratiivsete intervjuudega erineva põlvkonna andragoogide seas.

Uurimustöö tulemused osutavad, et eetilisuse kujunemise eeldused eristusid lapsepõlve ja täiskasvanuea vahel. Lapsepõlves saadi eetilisuse kujunemise eeldused kaasa lapsepõlvekodust tulenevast suunavast ning toetavast kasvatusest. Täiskasvanueas kujundati eetilisuse kujunemise eeldused teadlikult, kas siis eneseanalüüsi, õppima asumise, lugemuse või valitud teraapiate alusel. Eetilisuse kujunemisele avaldas mõju ajaloolis-poliitiline kasvukeskkond normide, väärtuste ning vooruste kaudu, millised kultuurilisühiskondlikus kontekstis antud ajaperioodil avaldusid.

Võtmesõnad: Eetika, eetilisuse kujunemine, eetilisuse kujunemise eeldused

Tallinna Ülikoolis kaitstud magistritöö on avaldatud ETERA kataloogis.

Autor(es) del recurso : 
Katrin Heinrich
Fecha de publicación:
Viernes, 30 Junio, 2017
Idioma del documento
Tipo de recurso: 
Estudios e informes
País:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn