chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

Recurso

Sotsialiseerumine informaalse õppimise kontekstis

Idioma: ET

Enviado por Kadi Kass

Täiskasvanute õpiprotsessid hõlmavad õppimist formaalsetes, mitteformaalsetes ja informaalsetes sotsiaalsetes olukordades. Õppimist informaalses kontekstis, kus toimub interaktsioon inimeste vahel või inimese ja keskkonna vahel, võib mõista sotsialiseerumisega, mida defineeritakse protsessina, mille käigus inimene kujuneb ühiskonna või teatud grupi osaks (Berger & Luckman, 1966; Smelser, 1988). Õppimine formaalsetes ja informaalsetes olukordades on integreeritud protsess (Schugurensky, 2007; Jarvis, 2008), samas võib selles õpiprotsessis kujuneda takistusi (Shugurensky, 2000).

Magistritöö uurimisküsimus on: kuidas andragoogika üliõpilased õpivad informaalsetes olukordades ja kuidas õppimise tulemused väljenduvad ülikoolis õppimises? Õppimise määratlemisel toetun sotsiaalkonstruktivistlikule õpikäsitusele, mille järgi õppimine ning areng on sotsiaalne protsess, mille raames luuakse tähenduslikku konteksti ning õppijal on protsessis aktiivne roll (Berger ja Luckmann 1990; Steffe & Gale, 1995; Burr, 2003; Kuurme, 2015).

Magistritöö eesmärk on mõista ja selgitada sotsialiseerumise protsessi informaalses kontekstis ning kaardistada selle tulemuste väljendumist. Käesoleva uurimuse valimigrupis on viis Tallinna Ülikooli andragoogika bakalaureuse- ja magistriõppe üliõpilast. Andmete kogumiseks kasutan poolstruktureeritud intervjuud ja analüüsimiseks sisuanalüüsi. Andmete analüüsist ilmnes, et sotsialiseerumist võib mõista õpiprotsessina, mille tulemused väljenduvad erinevatel viisidel teises kontekstis. Sotsialiseerumise tulemusteks on: erinevad valikud, arutelu sisendid ja sisendid iseseivateks töödeks, seoste tekkimine, rollid, mida õppija otsustab võtta, motivatsioon ja enesetaju.

Võtmesõnad: informaalne õppimine; sotsialiseerumine; andragoogika õppekavade üliõpilaste kogemused; sotsialiseerumise tulemus.

Tallinna Ülikoolis kaitstud magistritöö on avaldatud ETERA kataloogis. 

Autor(es) del recurso : 
Anastassia Kiseleva
Fecha de publicación:
Miércoles, 31 Mayo, 2017
Idioma del documento
Tipo de recurso: 
Estudios e informes
País:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn