chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

Recurso

Stanovisko poradného výboru pre OVP-Budúcnosť OVP po roku 2020

Idioma: SK

Enviado por Monika Drinkova

Urobiť Európsku úniu konkurencieschopnou, súdržnou a odolnou do budúcnosti znamená investovať do ľudí, do ich vzdelávania a odbornej prípravy, ich zručností, kreativity a schopnosti inovovať. Svet práce sa vyvíja svižným tempom. Meniace a zvyšujúce sa požiadavky na zručnosti spojené s hospodárskym, demografickým a technologickým vývojom predstavujú značné výzvy a poskytujú príležitosti pre inovatívne reakcie systémov OVP.

OVP zohráva kľúčovú úlohu pri poskytovaní počiatočných zručností a kvalifikácií ľuďom pri vstupe na trh práce a pri podpore zvyšovania ich kvalifikácie a rekvalifikácie z celoživotného hľadiska, aby im umožnilo úspešne zvládať kariérne prechody. Okrem toho OVP výrazne prispieva k osobnému rozvoju v práci a v živote a podporuje demokratické občianstvo a európske hodnoty.

Cieľom európskych systémov OVP do roku 2030 by malo byť poskytovanie vynikajúceho a inkluzívneho vzdelávania a odbornej prípravy, ktoré ponúkajú príležitosti pre hospodársku a sociálnu súdržnosť, podporu konkurencieschopnosti a rastu a inteligentný, inkluzívny a trvalo udržateľný rozvoj a podporu demokratického občianstva a európskych hodnôt, a tým pomáhajú všetkým jednotlivcom rozvíjať ich plný potenciál v celoživotnom vzdelávaní.

Úlohou Poradného výboru pre odborné vzdelávanie Európskej komisie zriadeného Rozhodnutím Rady 63/266/EHS, je pomáhať Komisii pri vykonávaní politiky Spoločenstva v oblasti odborného vzdelávania. Poradný výbor pre OVP pripravil víziu pre budúcu politiku OVP, ktorá bude súčasťou budúceho programu vzdelávania a odbornej príprave v kontexte celoživotného vzdelávania.

ZDROJ: Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR 

Autor(es) del recurso : 
Poradný výbor pre OVP
ISBN: 
-
Fecha de publicación:
Lunes, 3 Diciembre, 2018
Idioma del documento
Tipo de recurso: 
Otro(s)
País:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn