chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

Blog

Ettevõtte sotsiaalne vastutus – keskkonnavastutuse edendamine tööl

30/01/2020
por NSS UK
Idioma: ET
Document available also in: EN FI EL ES DE SL NL
Extinction rebellion protesters in London
 
Uus kümnend ja ettevõtte suurem sotsiaalne vastutus
 

Aasta 2019 on olnud keskkonnaalase muutuse ja progressi aasta. Sellised liikumised nagu „Mäss väljasuremise vastu“ on aidanud tõsta keskkonnavastutuse poliitilise agenda etteotsa. Äritegevuse mõjud keskkonnale võivad olla tohutu suured ja enamasti negatiivsed. Eeldatakse, et ettevõtted võtavad vastutuse oma tegevuse eest ja teevad kõik endast oleneva, et piirata negatiivset mõju. Hariduse pakkujad pole erand. Selles blogipostituses käsitletakse nii suuri kui ka väikseid positiivseid muudatusi, mida organisatsioonid saavad teha, et toetada keskkonda ja olla heaks eeskujuks.

Tarbijad ja kliendid on üha teadlikumad oma mõjust keskkonnale, eelistades sageli firmasid, kes juhinduvad ettevõtte sotsiaalsest vastutusest (CSR). CSR nõuab, et ettevõtted mõtleksid vastutustundlikult oma mõju üle filantroopiliste eesmärkide, ühiskonna ja keskkonna kaitseks. Ettevõtted, kes tõestavad, et nad väärtustavad sotsiaalset vastutust, saavad suurt kasu oma avaliku maine tõstmisest, suurenenud ostjakonnast ja headest partnerlussuhetest samamoodi mõtlevate organisatsioonidega. 

 
Ettevõtte väikesed sammud tähendavad suuri samme keskkonna heaks
Fairtrade coffee in a European store

Isegi väikseimad muudatused võivad avaldada suurt mõju. Ettevõtted saavad oma kohalikes tegevustes kasutada palju erinevaid lähenemisviise, näiteks vähendada trükkimist ja ringlusse võtta rohkem paberijäätmeid. Paljud firmad on hakanud liikuma digiseadmete poole, saates prinditud paberite asemel digifaile ning võttes koosolekutele kaasa sülearvuti, mitte paberi ja pastaka. Otsige üles ringlussevõtuga tegelevaid ettevõtteid, kes saavad tulla paberijäätmeid koguma ja konfidentsiaalseid dokumente ohutult kõrvaldama, tuues samas keskkonnale maksimaalset kasu.

Vahetage oma praegused juhtivad kuumade jookide kaubamärgid õiglase kaubanduse (Fairtrade) toodete vastu – need on tavaliselt vastutustundlikult hangitud, tagades koostisosade kasvatamiseks kasutatava maa jätkusuutlikkuse ja saagikuse ka järgnevatel aastatel. See ei too mitte ainult kasu keskkonnale, vaid aitab teil toetada vähem kindlustatud inimesi elatisvahendite saamisel.
 

Õhutage kolleege tegema isiklikke positiivseid muudatusi – tutvustage või pigem soodustage jalgrattaga-tööle projekte. Võimaldage töötajatel jalgratta ostmiseks ettevõttelt laenu saada; maanteel sõidukite arvu vähendamine vähendab süsiniku jalajälge, samal ajal ergutab töötajaid oma tervise eest hoolt kandma. Keskkond väljaspool kontorit paraneb tänu vähenenud saastatusele. Laenud ühistranspordiks, näiteks rongi või bussi hooajapileti soetamiseks õhutavad ka kolleege autost loobuma ja vähendavad nende süsiniku jalajälge.

 

Meeskonna kujundamine ja roheline mõtlemine 

Kaasake ettevõtte sotsiaalse vastutuse algatusi meeskonna kujundamise tegevustesse, see aitab edendada ühtset suhtumist keskkonnavastutusse. Võimalused on lõputud, kuid kolleegidega koos saate palju ära teha. Kaaluge kontorist väljaminekut ja millegi sellise tegemist, mis mõjutab kohe teid ümbritsevat keskkonda, näiteks prügi korjamine või konkreetsete kohtade koristamine. Mõju suurendamiseks võiksite paluda kolleegide sõpradel ja perekonnal neid sponsoreerida ning annetada seejärel kogutud raha mõne keskkonnaprojekti heaks enda valikul.
 

Veel üks suurepärane tegevus on puude istutamine. Paljud ettevõtted toetavad praegu puude istutamist iga eseme müügi pealt – näiteks võib tuua jalatsiettevõtte Etnies, kes istutab iga müüdud kingapaari pealt ühe puu. Puude istutamise toetamiseks võiksite korraldada ka kontoriväliseid istutustalguid, nii et kolleegid saaksid võtta hommiku või pärastlõuna vabaks heategevuslikuks eesmärgiks.


Team building tree planting activity

Veel üks võimalus on mänguväljakute värvimine ja haljasalade rajamine – see õhutab nii lapsi kui täiskasvanuid väljas olema ja loodust nautima. Võtke ühendust sobiva asukoha leidmiseks mõne kooli või kohaliku volikoguga. Võimalus on ka täiustada haljasalasid töökoha ümbruses – luua välipuhkealasid ja muuta kasutamata katusealused ilusateks katuseaedadeks.

Enamik ettevõtteid sponsoreerib igal aastal üht või mitut heategevust, jagades kogutud raha nende vahel. Valige välja ka mõni keskkonnale pühendunud heategevus ja korraldage kogu aasta vältel rahakogumisüritusi. Need võivad toimuda spondeeritud spordi- või vastupidavusvõistluste, kolleegide küpsetatud kookide müügi või raamatuvahetuse vormis.

 

2020/30 – roheline dekaad
Office roof garden

2020. aasta alustab uut kümnendit, mis kindlasti näeb, kuidas nii ettevõtted kui ka tarbijad võtavad suuremat vastutust keskkonna ees ning selliselt tagavad organisatsioonid, et nad ei jää maha. Positiivne suhtumine tuleb ettevõtetele ainult kasuks ja aitab kaasa nende ostjaskonna püsimisele. Veenduge, et teavitate töötajaid tehtavatest muudatustest juba aasta alguses, tõestades, et tähtsustate positiivset suhtumist keskkonda ja tagate, et kõik on selles koos.

Oma ettevõtte edukusele positiivse mõju maksimeerimise eesmärgil informeerige kindlasti muudatustest ka oma kliente – kasutage sotsiaalmeediat ja otsepostitusi, et teavitada neid oma ettevõtte sotsiaalse vastutuse algatustest ja hoidke neid kursis raha kogumise tulemustega.

 

 Võib-olla huvitavad sind ka need teemad:

 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Mostrando del 1 - 1 al 1
  • Imagen de Kadi Kass
    See on minu arvates väga oluline teema. Inimesed viibivad nii suure aja oma aktiivsest elust tööl, et selles keskkonnas tehtud otsused, ülevõetud hoiakud ning tarbimisharjumused annavad suure mõju ka igapäevaelusse. Eestis on algatatud keskkonnaprojekt Teeme ära! Tean, et ka see on üks hea ettevõtminie, kuhu minna koos kolleegidega. Hea võimalus teadvustada keskkonnahoiu olulisust ning üksiti ka suurendada meeskonna ühtsust. Sellest on välja kasvanud ka ülemaailmne kampaania, World Cleanup Day, mis sel aastal toimub 19. septembril 2020. Jagan linki ka https://www.worldcleanupday.org/