chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

Sala de prensa

ATEE - konferencja w maju 2020: Sprawiedliwość społeczna, media i technologia w kształceniu nauczycieli: prześlij swój abstrakt!

30/12/2019
Idioma: PL
Document available also in: IT EN

/es/file/ateejpg-0atee.jpg

W 2020 roku w dniach 20-22 maja 2020 roku Uniwersytet we Florencji będzie gospodarzem wiosennej konferencji ATEE (Stowarzyszenie Eształcenia Nauczycieli w Europie). Głównym tematem konferencji będzie krytyczne spojrzenie na rolę technologii cyfrowych i mediów w edukacji nauczycieli poprzez określenie relacji między technologią/ mediami a edukacją w świetle stale rosnących nierówności społecznych. Z tego punktu widzenia wydarzenie skoncentruje się na nowych wyzwaniach i rosnących wymaganiach wobec systemu edukacyjnego, rozwiązywaniu wszelkich form nierówności w dostępie, uczestnictwie i wynikach nauczania, wykluczeniu społecznym i dyskryminacji. Krytyczne podejście do zrozumienia konsekwencji rozwoju technologicznego dla edukacji jest szczególnie istotne w świecie zdominowanym przez algorytmy, które w coraz większym stopniu kontrolują i regulują zakres, w jakim ludzie uczestniczą lub nie uczestniczą w życiu społecznym. W centrum uwagi niniejszej konferencji znajduje się znaczenie tych krytycznych perspektyw i podejść w dziedzinie badań i praktyki edukacji nauczycieli.

       

       

Główne tematy to:

    

  • Nauczanie krytycznego spojrzenia na media i umiejętności informatycznych w społeczeństwach wielokulturowych
  • Cyfrowa edukacja nauczycieli
  • Technologia cyfrowa i sprawiedliwość w nauczaniu integracyjnym

      

Prześlij propozycję wystąpienia na ATEE Spring Conference 2020

Jesteś nauczycielem? Szukasz inspiracji, sprawdzonych metod i niestandardowych form?

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie wszystkie artykuły na ten temat dostępne na polskim EPALE! 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn