chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

Blog

Pieredzes stāsts. Inovatīvas mācību metodes neformālajā izglītībā

11/11/2019
por Inese Rumjanceva
Idioma: LV

/lv/file/ifom-logojpgifom-logo.jpg

Erasmus+ personāla pilnveides programmas ietvaros man bija lieliska iespēja piedalīties profesionālās pilnveides kursos “Innovative Teaching Methods and Strategies for Teachers” laika posmā no 06.10.2019. līdz 12.10.2019. Boloņā, Itālijā.  Kursu uzņemošā mācību iestāde “Institute for Training, Employability and Mobile Learning” (IFOM) (http://www.ifom.info/)  piedāvā dažādus profesionālās tālākizglītības kursus pieaugušo izglītotājiem. Izvēlējos šo mācību iestādi, jo kursu tēma atbilda manām interesēm un vajadzībām. Kursus vadīja kvalificēta, zinoša pasniedzēja un apmācības kvalitāte bija ļoti augstā līmenī.

 

Kursos apguvām un padziļinājām zināšanas par inovatīvām mācību metodēm neformālajā izglītībā, īpaši strādājot ar pieaugušo mērķauditoriju, kā piem., projekta metodes elementu izmantošana dažādās nodarbībās, IKT un digitālo aplikāciju izmantošana mācību procesā.

Praktiskajās darbnīcās izmēģinājām tādus digitālos rīkus kā Socrative, Quizlet, Kahoot, TED-Ed, Edpuzzle u.c., lai veicinātu izpratni par mūsdienīgu mācību procesu, īpaši valodas apguves nodarbībās. Ļoti patika ideja par mācību procesa dažādošanu, mācīšanos ārpus ierastās auditorijas. Ātri tika lejupielādēta mobilā aplikācija ActionBound un devāmies Boloņas ielās izzināt tās interesantākās vietas un ar to saistīto vēsturi. Ar azartu meklējām aplikācijā iezīmētās vietas, pildījām uzdevumus un pie reizes iepazinām Boloņu.

Plaši diskutējām arī par neformālās izglītības priekšrocībām, piedalījāmies lomu spēlēs, veicām situāciju simulācijas uzdevumus. Tā kā kursos piedalījās dalībnieki no četrām valstīm, bija iespēja apmainīties ar idejām un nonākt pie kopīgiem secinājumiem, radās ierosmes turpmākajam darbam. Ieguvums ir arī nodibinātie kontakti ar citiem pasniedzējiem. Dalībnieku starpā izveidojās draudzīga atmosfēra un tika apspriestas idejas kopīgiem projektiem turpmākai sadarbībai.

Kursu laikā bija iespēja apskatīt vēsturisko Boloņu. Boloņa ir sava veida pasaules pasāžu galvaspilsēta. Pasāžu skaits, daudzveidīgums, krāsas un izsmalcinātība 40 km garumā ir vienkārši neiedomājama. Devāmies arī uz Florenci. Florences Duomo ir viens no pasaules nozīmīgajiem apskates objektiem, kas realitātē aizrauj elpu ar savu majestātiskumu.


Eiropas Savienības “ERASMUS +” projekta “Pieaugušo izglītotāju kompetences pilnveide kvalitatīva izglītības piedāvājuma veidošanai” Projekta Nr. 2019-1-LV01-KA104-060193 ietvaros.

 

Inese Rumjanceva,
kursu dalībniece

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Mostrando del 1 - 10 al 13
 • Imagen de Diāna Krauze
  Uzskatu, ka ne tikai pieaugušo izglītībā, bet jebkuras vecuma grupas (atbilstoši vecuma interesēm un vajadzībām) izglītojamiem izmantojamas piedāvājumā esošas IT aplikācijas, programmas, kas izglīto, ieinteresē un veido redzējumu un izpratni par lietām un to kopsakarībām.
  Lasot rakstu, izjutu autores sajūsmu un apmierinātību ar projekta norisi. Patīkami un nolasāmi! 
 • Imagen de Ivonna Broka
  Izlasot rakstu par autores profesionālās pilnveides kursu apmeklēšanu Itālijā, piekrītu idejai par mācību procesa dažādošanas vērtīgumu, jo mācīšanos ārpus ierastās auditorijas ir lieliska ideja. No mācību procesa dažādošanas iegūst visi, šāds process ir interesantāks un vairāk saprotams kā arī no šāda mācību procesa uzskatu, ka vairāk var iegūt. Šāds process spēj prognozēt rezultātus un izvirzīt uzdevumus tālākajam mācību darbam. Arī piedaloties lomu spēlēs, lieliski var izspēlēt dažādas dzīves situācijas, liekot iejusties pašiem dažādos tēlos un situācijās. Šādi kursi sniedz padziļinātas zināšanas par inovatīvām mācību metodēm neformālajā izglītībā, kuras var pielietot pēc tam savā darbā. 
 • Imagen de Anda Kušķe
  Pirmais,ko izdarīju,kad izlasīju rakstu - uztaisīju ekrānšāviņu un apvilku oranžu  apli apkārt digitālajiem rīkiem,kas tika minēti rakstā un nosūtīju kolēģēm! Nav svarīgi,vai māci pieaugušos vai bērnus! Šis  ir aktuāli,jo nemitīgi nākas meklēt jaunas metodes, rīkus,lai savu darbu padarītu kvalitatīvāku un modernāku, ātrāk  iegūtu kādus rezultātus un simtiem citu iemeslu! Zinām arī to,ka neformālàs izglītības metodes ienāk formàlajā izglītībā!
  Lai izdodas!

 • Imagen de Alise Matuka
  Minētie digitālie rīki, kā arī ir vēl citi šādi līdzīgi, daudz tiek izmantoti angļu valodas stundās manā novadā. Priekšmeta skolotāji dalās ar šo lietotņu plusiem un mīnusiem un iesaka idejas, lai dažādotu un padarītu interesantāku mācību procesu. Un jāsaka, ka skolēniem ļoti patīk šādi darboties, tāpat arī uzreiz ir iespējams saņemt atgriezenisko saiti - rezultātus par paveikto darbu, kas ļauj uzreiz analizēt pieļautās kļūdas.
  Ja skolas tehniskais nodrošinājums to atļauj (planšetes, WIFI utml.), tad noteikti iesaku šo izmantot, kā arī piekrītu jau iepriekš paustajam viedoklim, ka būtu nepieciešami šādi kursi skolotājiem, lai viņus iedrošinātu šo visu izmantot un parādītu kā to pielāgot savam mācību priekšmetam.
 • Imagen de Ginta Salmina
  Prieks, ka arvien vairāk un biežāk par neformālās izglītības metodēm, pieejām un principiem tiek runāts arī pieaugušo izglītības kontekstā. Autores rakstā pieminētās metodes jau kādu laiku aktīvi tiek izmanotas jaunatnes darbinieku un jauniešu mācībās. Šo mācību dalībnieki vienmēr pozitīvi ir novērtējuši šādu metožu izmantošanu, kurās aktīvi jāiesaistās un jālīdzdarbojas, jo tas noteikti palielina dalībnieku interesei par mācību procesu. 
 • Imagen de Liene Feodorova
   Man prieks par šo tēmu tiek runāts. Rodas jautājums, vai aplikācijas Socrative, Quizlet, Kahoot, TED-Ed, Edpuzzle ir pieejamas Latvijas tirgum? Cik izmaksātu šādu aplikāciju ieviešana izglītības iestādēs? 
  Mērķis veicināt izpratni par mūsdienīgu mācību procesu, īpaši valodas apguves nodarbībās, manuprāt ir pozitīvs un nepieciešams.  
 • Imagen de Laura Kaņepe
  Pieminētie digitālie rīki lieliski izmantojami arī strādājot ar skolēniem, īpaši vidusskolas klasēs. Tas rada lielāku interesi iesaistīties darbā un veido caurviju prasmes. Šādi kursi būtu nepieciešami arī skolotājiem.
 • Imagen de Krista Batraka
  Pievienošos iepriekš minētajiem komentāriem - prieks dzirdēt, ka par šo tēmu tiek runāts un organizēti kursi, jo inovācijas ir nepieciešamas gan izglītības, gan valsts attīstībai. Mums ir jāiet līdzi laikam, nedrīkstam stāvēt uz vietas, jo tad sabiedrība degradēsies. Ja tiek ieviestas jaunas tehnoloģijas un mācību vielu ir iespēja padarīt interesantāku, tad tas ir jādara, jo no tā ir atkarīga vispārējā sabiedrības attīstība.
 • Imagen de Ivo C
  Paldies par dalīšanos ar savu pieredzi. Kas Tev bija vērtīgākais no šīm mācībām, kādu atziņu ar ko būtu gatava padalīties?
 • Imagen de Inese Rumjanceva
  Man ļoti patika, ka kursu laikā mēs ļoti daudz strādājām pāros, grupās, respektīvi komandas darbs. Mēs, arī pieaugušo izglītotāji, esam ļoti radoši, tās idejas, kas mums radās bija fantastiskas. Un vēl, laikam lielākā atziņa bija, ka pasniedzēji var atkāpties no "pieturēšanās" pie mācību grāmatas un ļaut pašiem izglītojamiem radīt un darboties, tas ir daudz vērtīgāk.