chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

 
 

Sala de prensa

Jauna aplikācija viedtālruņiem un ieinteresēti lietotāji: EPALE nākotnes mērķi

24/10/2019
Idioma: LV
Document available also in: DE

Par to, kāda varētu būt turpmākā Eiropas Pieaugušo izglītības e-platformas (EPALE) attīstība, EPALE ieinteresēto personu konferencē diskutēja interesenti no dažādām valstīm.

Konferences ievadā moderatore Tamsina Rose (Tamsin Rose), stāvot zāles priekšā, aicināja dalībniekus kopīgi radīt skaņu fonu sekojošajai konferences atklāšanas uzrunai. Jaunizveidotais “koris” diriģentes vadībā izveidoja savdabīgu konferences ieskaņu un veicināja brīvu pasākuma gaisotni. EPALE ieinteresēto personu konference notika no 2019. gada 1. līdz 2. oktobrim.

Divas dienas vairāku valstu ministriju pārstāvji, EPALE dalībnieki, ieinteresētās puses no dažādām Eiropas valstīm un Eiropas Komisijas pārstāvji Varšavā (Polijā) diskutēja par EPALE platformas nākotni. 

/es/file/warsaw-2019-5jpgwarsaw-2019-5.jpg

Foto: petersadowskiphotographer.pixieset.com.

 

EPALE veidos aplikāciju pieaugušo izglītotājiem 

40% EPALE lietotāju tīmekļa vietni apmeklē, izmantojot mobilās ierīces. EPALE vēlas piemēroties tās lietotāju vajadzībām un plāno izveidot aplikāciju, pastāstīja Eiropas Komisijas Izglītības, kultūras, jaunatnes un sporta dienesta pārstāvis Vilhelms Vukovičs (Wilhelm Vukovich). Tajā lietotājiem būs iespēja vienkāršotā veidā iepazīties ar svarīgāko saturu un piedalīties diskusijās. Paredzēts ieviest arī push paziņojumus, ar kuriem aktuālā informācija tiks nosūtīta tieši uz lietotāja mobilo ierīci.

Turpmāk lielāka uzmanība tiks pievērsta digitālajiem mācību resursiem. Lietotājiem tiks piedāvāti papildus vebināri, atklāti mācību resursi un apjomīgi tiešsaistes atklātie kursi (MOOC). Tiks izdots tiešsaistes kursu katalogs, uzlabotas projekta partneru meklēšanas iespējas, un tiešsaistes līdzekļu izmantošana kļūs vienkāršāka. Šim nolūkam tiks piedāvāta plašāka valodu izvēle, uzlabota meklēšanas funkcija un izveidots jauns EPALE platformas vizuālais veidols. 

 

"Kopīgs EPALE ugunskurs" jeb efektīvs sadarbības tīkls

Paneļdiskusijā tās dalībnieki vienprātīgi atzina, ka aktīva lietotāju kopiena, kas gatava tīklošanai, ir ārkārtīgi nozīmīgi tieši tāda veida platformai kā EPALE. "Lai process varētu attīstīties, nepieciešami informācijas tīkli," teica Eiropas Pieaugušo izglītības apvienības ģenerālsekretāre Džina Ebnere (Gina Ebner). Pēc viņas domām, EPALE var apvienot Eiropas un nacionālā līmeņa pieaugusi izglītībā ieinteresētās personas ar šajā sfērā iesaistīto pilsonisko sabiedrību.

Projekta “Wikimedia Deutschland” Zinātnes un izglītības nodaļas pārstāvis Kristiāns Frīdrihs (Christian Friedrich) uzsvēra, ka, lai veidotos dzīva sadarbības telpa, tās iemītniekiem nepieciešams “kopīgs ugunskurs”. Pēc viņa domām kopīga lieta, kopīgas problēmas un kopīgi atrasti risinājumi piešķir cilvēkiem sava veida identitāti. Bez tam viņš uzsvēra, ka cilvēkiem, kuri vēlas izteikt savu viedokli, jādod iespēja to izdarīt vienkāršā veidā. Kā piemēru viņš minēja Vikipēdiju, kurā iespējams izteikt viedokli arī bez pieteikšanās portālā. 

Donavas universitātes Kremsā (Austrija) Izglītības un augstskolu pārvaldes pārstāve Filisa Kēzere Ašenbergere (Filiz Keser-Aschenberger) norādīja, ka atbildība par aktīvas sabiedrības veidošanos jāuzņemas arī pašai kopienai. Pēc viņas ieskatiem, pētniekiem un zinātniekiem jāpublicē savas atziņas ne tikai zinātniskos izdevumos, bet jāiepazīstina ar tām arī praktiķi. Pieaugušo izglītībā tie ir izglītotāji, kuri šīs atziņas pielieto praksē. 

 

Vairākums EPALE lietotāju ir izglītības piedāvātāji 

Centrālā atbalsta dienesta (Central Support Service- CSS) pārstāve Faije Hindle Levisa (Faye Hindle-Lewis) sniedza pārskatu par to, kādā veidā un kuras lietotāju grupas Eiropas pieaugušo izglītības jomā pašlaik izmanto EPALE. Saskaņā ar rīcībā esošajām ziņām, 2019. gada augustā EPALE bija 56 750 reģistrētu lietotāju. Visvairāk lietotāju nāk no Turcijas, Itālijas un Polijas.  

Lietotāju aptaujā iegūta informācija, ka lielākā daļa no viņiem darbojas pieaugušo izglītības iestādēs. Tīmekļa vietni apmeklē arī pētnieki, studenti, Erasmus+ projektu partneri, politiķi un citas ieinteresētas personas. 

Kā galveno iemeslu izmantot EPALE, vairākums lietotāju minējuši iespēju platformā atrast praktiskas, darbam nepieciešamas zināšanas un informāciju par aktuālajiem notikumiem un pasākumiem.

 


Vairāk:

 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Mostrando del 1 - 1 al 1
  • Imagen de Ivita Freimane
    Ērta aplikācija telefonā atvieglotu platformas izmantošanu un veicinātu tās biežāku apmeklēšanu. Galvenais, lai aplikācija ir vienkārša vecākajai paaudzei.