chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

 
 

Blog

Piata konferencia Asociácie lektorov a kariérnych poradcov bola o šťastí

21/10/2019
por Peter Maľa
Idioma: SK

V historických priestoroch Cikkerovej siene v budove banskobystrickej Radnice sa dňa 7.10.2019 konala piata konferencia Asociácie lektorov a kariérnych poradcov, ktorej hlavnou témou bolo šťastie. V úvode konferencie si organizátori aj účastníci pripomenuli siedme výročie vzniku Asociácie lektorov a kariérnych poradcov.

Prvým rečníkom konferencie bol Aleš Bednařík, psychológ, tréner, lektor a facilitátor, ktorý sa vo svojom príspevku venoval búraniu mýtov o šťastí. Sme šťastím obdarení, alebo je šťastie o tom, čo nové sa v živote naučíme? Šťastnými nás robí úspech, alebo pocit šťastia a spokojnosti nás privedie k úspechu? Musíme zažiť niečo špeciálne, čo nás zmení, aby sme boli šťastní, alebo cesta ku šťastiu a spokojnosti je zdĺhavá a postupná? Šťastnejší sú tí, ktorí sa chcú učiť, alebo k šťastiu stačí mať "nastavenie víťaza"? To je len niekoľko protichodných tvrdení, ktoré predstavil A. Bednařík účastníkom, poskytol im čas na premýšlanie a potom s nimi diskutoval, s ktorým tvrdením sa viac stotožňujú a prečo. Následne podrobil kritike hnutie pozitívneho myslenia, ktoré šťastie absolutizuje, nepripúšťa akékoľvek pochybnosti pri rozhodovaní a svojim prístupom manipuluje človeka. Nakoniec sa autor príspevku s účastníkmi konferencie zhodol, že šťastie je len konštrukt, vymyslený ľuďmi, je len vedľajším produktom našich interpersonálnych vzťahov, pozitívnych emócií, splnených očakávaní atď. Cesta za šťastím je väčšinou dlhá a postupná, sprevádzaná neúspechmi a zlyhaniami.

Lektorka roka 2018 Olívia Hurbanová predstavila svoj skeptický prístup ku šťastiu, ktorý spočíva v pripravenosti jednotlivca na nečakané prekážky alebo vlastné chyby na ceste k svojmu šťastiu. Náš pohľad na svet je podľa nej do veľkej miery ovplyvnený našimi skúsenosťami, našou výchovou, kultúrnym prostredím, v ktorom sa pohybujeme a toto všetko ovplyvňuje naše konanie (napr. naše rozhodovanie ovplyvňuje aj to, na akej stoličke sedíme a či sa na nej cítime pohodlne). Všetky tieto okolnosti, ktoré si naplno neuvedomujeme, ovplyvňujú naše úsilie, smerujúce k našej spokojnosti a nášmu šťastiu. Podľa autorky príspevku je  dôležité k ceste ku šťastiu neustále pochybovať.  Pochybovanie však nepovažuje za znak nízkeho sebavedomia človeka, ale za znak jeho ukotvenia v realite, ktorá prináša aj nepríjemné situácie, s ktorými sa musí jednotlivec vysporiadať. Každá zmysluplná zmena v živote jednotlivca začína jeho pochybnosťou.

Vladimír Labáth, vysokoškolský pedagóg a lektor ďalšieho vzdelávania, známy svojim záujmom o tematiku riešenia konfliktov, mediácie a koučingu, hovoril o konflikte, moci a strese, ktoré sú vo všeobecnosti chápané ako negatívne javy a skôr pôsobia ako prekážky na ceste za šťastím a spokojnosťou. Nie je to však tak. Konflikt je potrebné chápať ako rozdielnosť v názoroch, predstavách, postojoch a hodnotách. Táto rozdielnosť nás posúva k takým riešeniam, ktoré nám v konečnom dôsledku môžu priniesť pocit šťastia. Aj nespokojnosť má v živote človeka zmysel, ak ju vie efektívne spracovať. Aj na tomto mieste odznela kritika pozitívneho myslenia, ktoré je manipulatívna, pretože vyžaduje od človeka neustále pozitívne nastavenie a neakceptuje ľudskú prirodzenosť, ktorej súčasťou sú napríklad aj obavy a pochybnosti. Autor príspevku diskutoval s účastníkmi, čo je to podľa nich šťastie. Je to emócia, náhoda v živote jednotlivca, postoj k životu, zážitok alebo slasť? Na túto otázku bolo ťažké odpovedať. Každý považuje za šťastie niečo iné. Zhoda nastala ale v tom, že šťastie nie je konečný stav. Aj samotný proces (osobnostného rozvoja, vzdelávania, pracovného rastu) nám môže prinášať pocit šťastia. Ďalej autor hovoril o moci, ktorej poznáme viacero podôb. Zdôraznil však moc facilitatívnu, moc slova, ktorá je charakteristická empatiou, porozumením v rámci sociálneho kontaktu, podporuje participáciu a mala by byť príznačná pre všetky pomáhajúce profesie, čiže aj pre lektorov ďalšieho vzdelávania, koučov a pod.

Martina Georgievová, finalistka ankety Lektor roka 2017 a 2018, ktorá sa dlhodobo venuje rozvoju trénerov, sa vo svojom príspevku zamerala na to, ako byť šťastný pri výkone svojho zamestnania. Z pohľadu zamestnanca je dôležité pochopenie vlastnej motivácie pri výkone práce. Účastníkom konferencie ponúkla jednoduché cvičenie, pomocou ktorého sa účastníci preniesli do roly zamestnancov a mali pomenovať aspoň päť svojich pracovných úspechov, ku ktorým následne identifikovali zdroje, ktoré im pomohli k ich dosiahnutiu. Z pohľadu zamestnávateľa je zamestnanec šťastný vtedy, keď svoju prácu robí s vášňou, je lojálny voči zamestnávateľovi, robí dobré meno svojej organizácii a je ochotný urobiť aj prácu nad rámec svojich povinností. Zamestnávateľ podľa charakteru práce musí vytvoriť efektívne prostredie pre zamestnanca a tomu prispôsobiť aj svoj štýl vedenia. Autorka predstavila štyri základné štýly pracovného prostredia (chaotické, jednoduché, komplikované a komplexné), ktorému priradila adekvátny štýl riadenia zo strany zamestnávateľa. Nakoniec predstavila pohľad firmy na spokojnosť zamestnanca. Šťastie a spokojnosť zamestnanca je podľa nej len vedľajší produkt dobre nastaveného ekosystému firmy.

Juraj Málik, spoluzakladateľ a majiteľ firmy Poradca podnikateľa, predstavil svoj motivačný koncept, ktorého modelom je ruka, ktorá je podľa neho akýmsi "ťahákom" na úspech, osobný rast a šťastie. Každému prstu ruky priradil určitú vlastnosť, ktorá nás môže motivovať v našom osobnom rozvoji. Napríklad ukazovák nám ukazuje smer, je teda "vizionár", môže nám pomôcť uvedomiť si svoje túžby a priania a tiež nám môže pomôcť uvedomiť si dôležitosť plánovania jednotlivých krokov, ktoré nás môžu doviesť do vytúženého cieľa.

Konferenciu ukončila svojim príspevkom prezidentka Asociácie lektorov a kariérnych poradcov Emília Jányová Lopušniková. Ticho je podľa jej slov prostriedok sebapoznávania, hľadania vnútornej rovnováhy a motivácie do ďalšieho napredovania v osobnom alebo pracovnom živote. Od roku 2018 realizuje Kurz ticha, kurz zameraný na sebarozvoj, ktorého cieľom je relaxácia v inšpirujúcom prírodnom prostredí, sebareflexia  vnútorného prežívania a hľadanie riešení na aktuálne osobné alebo pracovné problémy. Kurz prebieha v malých skupinách účastníkov, ktorí počas neho mlčia a plnia niekoľko úloh zadaných lektorkou. Na záver kurzu prebieha verbálne zhrnutie toho, čo účastníci zažili v interakcii s prostredím a hlavne v interakcii so svojim vnútrom.

Tohtoročná konferencia priniesla mnoho zaujímavých podnetov od skúsených odborníkov z oblasti ďalšieho vzdelávania a osobného rozvoja, ktorí hlavnú tému - šťastie, uchopili z rôznych uhlov pohľadu a určite motivovali všetkých zúčastnených k hľadaniu toho vlastného stavu šťastia a spokojnosti.

 

Autor foto: Ján Žitniak

/ga/file/vkonferenciaalkp2jpgv._konferencia_alkp_2.jpg

/ga/file/vkonferenciaalkp1jpgv._konferencia_alkp_1.jpg

/ga/file/vkonferenciaalkp20jpgv._konferencia_alkp_20.jpg

/ga/file/vkonferenciaalkp22jpgv._konferencia_alkp_22.jpg

/ga/file/vkonferenciaalkp41jpgv._konferencia_alkp_4_1.jpg

/ga/file/vkonferenciaalkp21jpgv._konferencia_alkp_21.jpg

/ga/file/vkonferenciaalkp15jpgv._konferencia_alkp_15.jpg

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn