chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

 
 

Sala de prensa

Lagaminas, pilnas idėjų, kontaktų ir ateities planų

15/10/2019
Idioma: LT

2019 m. spalio 6–8 d., Hertogenboso mieste, Nyderlanduose vyko kontaktinis seminaras „Darbo rinkos gairės“ (angl. „Guidance to the labour market“).

 

Į seminarą vykau su viltimi pajusti ir suprasti, kokiu ritmu Europoje gyvena organizacijos, dirbančios socialinę atskirtį patiriančių asmenų mokymo ir įdarbinimo srityje, kokius naujus darbo metodus taiko, kokias galimybes siūlo sutrikusio intelekto žmogui.

 

Seminaro metu buvo keliamos aktualios suaugusiųjų mokymosi ir integravimo į darbo rinką problemos. Ypatingas dėmesys buvo skirtas šioms tikslinėms grupėms:  nedirbančiam, nesimokančiam ir mokymuose nedalyvaujančiam jaunimui; suaugusiems, turintiems lengvą intelekto negalią; suaugusiems, neturintiems įgyti pagrindinių mokymosi įgūdžių. Seminaro metu išklausėme pranešėjų pasisakymus įtraukties, poveikio, profesionalumo temomis. Dirbdami išbandėme inovatyvius metodus, tokius kaip „Bingo“ ir projekto idėjų pristatymas (Pitching project ideas).

 

Man svarbios jaunų, intelekto negalią turinčių, žmonių problemos. Šių problemų yra daug, jos įvairialypės.  Mes dažnai suabsoliutiname savo problemas ir pasiklystame ieškodami sprendimų. Todėl didelė vertybė yra sutikti kolegą, sprendžiantį panašias problemas ne tik Lietuvoje, bet kitose šalyse. Sutikus šešiasdešimt kolegų iš įvairių Europos Sąjungos šalių supranti, kad būtent kokie renginiai keičia požiūrį ir atveria naujas galimybes. Pritariu Erasmus+ šūkiui „Changing Lives, Opening Minds“.

 

Supratau, kad mes dar labai mažai kalbame apie intelekto negalią turinčių žmonių kritinį mąstymą, XXI amžiui būtinus įgūdžius, dirbtinį intelektą.  Kasdieniniame darbe su suaugusiais besimokančiaisiais dirbantys profesionalai dažnai įklimpsta kasdienybėje, pamiršta apie ateities svarbą.  Planuojant ir vertinant savo darbą svarbu  galvoti apie tvarumą ir tokią aplinką, kurioje labiausiai pažeidžiamas bendruomenės narys tampa svarbiausiu. Net mažytis pokytis šiuo atveju gali lemti dideles permainas.

 

Lina Trebienė, Jaunuolių dienos centro direktorė. Jaunuolių dienos centras – socialinės paskirties įstaiga sutrikusio intelekto žmonėms nuo 18 metų amžiaus, teikianti dienos socialinės globos, neformalaus švietimo ir bendrąsias socialines paslaugas.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn