chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

 
 

Sala de prensa

Praktiska nodarbība Valmierā

09/10/2019
Idioma: LV

2019.gada 9.oktobrī Valmieras integrētās bibliotēkas telpās notika seminārs 14 izglītības iestāžu bibliotēku bibliotekāriem,  kura ietvaros norisinājās praktiska nodarbība  “EPALE – Eiropas pieaugušo izglītības elektroniskā platforma – pieaugušo izglītības atbalstam” .  

Bibliotēkām ir liela loma mūžizglītības popularizēšanā. Jomas, kurās tiek piedāvāti pakalpojumi:

  • bibliotēkas un datorprasmes;
  • bibliotēkas – mācību centri pieaugušajiem un senioriem;
  • stāstu bibliotēka – mācīšanās saglabāt kultūras mantojumu;
  • bibliotēka kā mācību vide.
  • Un visbeidzot – bibliotekāri mācās, lai mācītu citus.

Jau 2013.gadā Latvijas Nacionālā bibliotēka veica starptautiskā pētījumu “Informācijas aprite mūžizglītībā” (pētījuma jautājumi pieejami šeit).

Pirms sešiem gadiem veiktajā pētījumā tika secināts, ka bibliotēku un mūžizglītības institūciju starpā pastāv tāda kā plaisa, jo reti kura mūžizglītības institūcija ir iedomājusies par sadarbību ar bibliotēkām. Līdz ar to bibliotēkām nepieciešams vairāk un aktīvāk apzināties savu mūžizglītojošo raksturu un sevi kā aktīvus jomas “spēlētājus” – tad arī citas organizācijas pamanīs šo potenciālu. Lai gan situācija Latvijā šajā jomā  ir uzlabojusies, tomēr pie tā darbs ir jāturpina. Tāpēc vajadzīgas praktiskas nodarbības, kuru laikā bibliotekāriem tiek sniegts skaidrojums par pieaugušo izglītības elektroniskās platformas nozīmi un nepieciešamību, kā arī veikts dalībnieku reģistrēšanās process platformā.

 

Anita Apine,
Projekta “Latvijas EPALE Nacionālais atbalsta dienests”
Vidzemes koordinatore

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn