chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

 
 

Blog

Walidacja uczenia się pozaformalnego i nieformalnego – podziel się swoją opinią

03/09/2019
por Karolina Kwiatosz
Idioma: PL

/es/file/online-34124731920jpgonline-3412473_1920.jpg

  

Zapraszamy do udziału w  publicznych konsultacjach dotyczących oceny Zalecenia Rady z dnia 20 grudnia 2012 r. w sprawie walidacji uczenia się pozaformalnego i nieformalnego. Dzięki niemu osoby uczące się we własnym zakresie uzyskały możliwość wykazania, czego nauczyły się poza systemem formalnego kształcenia i szkolenia, a także szansę na wykorzystanie nabytej wiedzy w ramach kariery zawodowej. Chcąc dowiedzieć się, jak wprowadzone rozwiązania wpływają na efektywnośc i popularność weryfikowania efektów uczenia się zdobytych w nieformalny lub pozaformalny sposób przez Europejczyków, Rada Unii Europejskiej zwraca się z prośbą do wszystkich zainteresowanych o wypełnienie kwestionariusza dotyczącego tego Zalecenia.

  

Wyniki konsultacji zostaną uwzględnione w dokumencie roboczym służb Komisji Europejskiej już na początku 2020 r. Każdy, kto podzieli się swoją opinią, będzie miał wpływ na przyszłą politykę Unii Europejskiej w zakresie walidacji wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych!

  

W ankiecie znajdują się pytania ogólne, skierowane do wszystkich zainteresowanych i nieco bardziej szczegółowe - skierowane do osób, które już przeszły procedurę walidacji, a także do pracowników instytucji edukacyjnych, publicznych, organizacji pozarządowych i innych interesariuszy europejskich systemów kwalifikacji. W ramach konsultacji przedstawiciele takich organizacji mogą również składać pisemne stanowiska dotyczące walidacji (szczegóły znajdują się w kwestionariuszu).

  

Serdecznie zachęcamy do wypełnienia kwestionariusza dostępnej po zalogowaniu na stronie: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/Evaluation_of_Validation

  

Ankieta będzie aktywna do 30 października 2019 r.

Interesujesz się walidacją lub zintegrowanym systemem kwalifikacji?
A może szukasz możliwości podniesienia swoich kwalifikacji?

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie wszystkie artykuły na ten temat dostępne na polskim EPALE! 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn