chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

 
 

Sala de prensa

Letní škola seniorů nabízí přednášky ve dvaceti městech Vysočiny

18/08/2019
Idioma: CS

Až do začátku září probíhá na Vysočině šestý ročník Letní školy seniorů, která slaví rok od roku větší úspěchy. Pro letošek mají i senioři z Havlíčkobrodska možnost navštívit šest různých tematických přednášek. 

Díky vzrůstající oblibě se Kraj Vysočina, pořadatel akce, rozhodl uspořádat zajímavé přednášky hned ve dvaceti vybraných městech Vysočiny. „Letos jsme cyklus museli rozšířit, abychom uspokojili všechny zájemce,“ vysvětlila důvod Táňa Křížová z odboru sociálních věcí Kraje Vysočiny. Ve výběru tak nechybí ani Havlíčkobrodsko, Letní školu mohou senioři navštívit například v Havlíčkově Borové, Chotěboři nebo Světlé nad Sázavou.

Program letní školy se již dostal za svou polovinu a návštěvníci se mohli zúčastnit například přednášky o pitném režimu a správné životosprávě, spánku, jakožto základním kameni pevného zdraví, pomocí vývojových metod měli též možnost rozhýbat své tělo i klouby. Různorodost programu doplnila přednáška Jany Vejsadové a Františka Novotného s názvem Co si ženy pamatují a muži zapomínají. „Opakovaně největší zájem je právě o témata zdraví, trénink paměti, ale i zahrádku a pohyb,“ vyzdvihla Táňa Křížová nejnavštěvovanější přednášky.

https://havlickobrodsky.denik.cz/zpravy_region/seniori-se-v-letni-skole-nauci-pect-domaci-chleba-i-spravne-cvicit-20190815.html

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn