chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

Sala de prensa

Na český trh míří vzdělávací franšízy. Zaměřují se na počítače i jazyky

24/07/2019
por Tomáš Fránek
Idioma: CS

Počet franšíz v Česku kontinuálně roste. Zatímco ještě v roce 2010 jich působilo na českém trhu 150, dnes se tento počet dostal již přes 260. Franšízový koncept je stále oblíbený hlavně v oblasti gastronomie, o český trh však ve větší míře projevily zájem také různé vzdělávací projekty. Vzestup zažívají též poskytovatelé finančních služeb. Franšíza totiž může být v oblasti financí zajímavou alternativou k systémům obvykle fungujícím na principu multi level marketingu (MLM).

Na českém trhu působí letos již více než 260 franšíz a jejich počet neustále roste. Od roku 2010, kdy jich bylo evidováno asi 150, jich tak přibylo více než 110. Údaje vyplývají ze statistik serveru Franchising.cz. Meziročně přibylo v Česku přibližně 5 až 10 nových konceptů. Počet franšíz tak dnes už sice neroste tak prudkým tempem jako dříve, ale tím více jsou tyto koncepty připravenější a životaschopnější.

 „Nejoblíbenějším oborem je stále gastronomie, která má největší zastoupení napříč obory. Dále potraviny a následují módní značky spolu s výživou, zdravím a péčí o tělo. Zaznamenali jsme však výrazný zájem o franšízy zaměřené na vzdělání, a to jak domácí koncepty, tak ty zahraniční, které chtějí vstoupit na tuzemský trh,“ popisuje Lenka Nováková, franšízový poradce serveru Franchising.cz. „Jde například o dvě polské franšízy zaměřené na vzdělání v oblasti IT pro dospělé i pro děti a mládež, ale též světová franšíza kanadského vzdělávání Maple Bear,“ dodává Lenka Nováková.

https://www.finance.cz/524887-fransiza/

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn