chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

 
 

Sala de prensa

Projekto veiklos paskatino gražią iniciatyvą – Ignalina tampa lelijų miestu

10/07/2019
Idioma: LT

Projekto  „Kūrybinių industrijų plėtra Portugalijos kultūros įstaigose“ (projekto Nr. 2018-1-LT01-KA104-046675) metu įgyta  naudingų žinių, parsivežta gerosios patirties, teigiamų emocijų, kurios tapo  puikiu motyvaciniu postūmiu kultūriniame darbe ieškoti naujų veiklos formų, pritaikyti tai, kas išbandyta ir  drąsiai siekti originalumo. Projekte dalyvavusios Ignalinos kultūros įstaigos pradėjo aktyviai naudoti savo krašto simbolį – leliją. Sužydėjo viešosios erdvės prie bibliotekos, muziejaus, kultūros centro, vienoje iš Paplovinio ežero pakrantės erdvių.

Ignalinos kultūros ir sporto centras kartu su Ignalinos miesto centro bendruomene įgyvendino projektą  „Ignalina lelijos žiede“ – viešąsias miesto erdves papuošė 9 lelijų skulptūros-vazos. Ignalinos viešoji biblioteka surengė parodą, kurioje rajono sodininkų bendrijos, trečiojo  amžiaus universiteto nariai pristatė įvairių rūšių jų išaugintas lelijas. Gyventojai bibliotekai siunčia nuotraukas, kuriose – jų darželiuose augančios lelijos.

 

/es/file/60742690jpg60742690.jpg

 

Visos projekte dalyvavusios įstaigos įgijo geresnį kalbinį ir kultūrinės  įvairovės supratimą, sustiprėjo teigiamas požiūris į Europos projektus ir ES vertybes. Darbo stebėjimo vizitas į Portugaliją tapo puikia galimybe tobulinti  tarptautinio bendradarbiavimo įgūdžius: organizacijų viduje  susiformavo labiau įpareigojanti ir profesionalesnė aplinka, atsirado motyvuotas pasirengimas integruoti gerąją patirtį ir naujas veiklas, atvirumas sąveikauti  su organizacijomis, veikiančiomis  tarptautiniu lygmeniu. Atsirado didesnis pajėgumas ir motyvacija  toliau veikti įgyvendinant įdomias idėjas.

Akivaizdus pavyzdys – Ignalinos viešoji biblioteka į konsorciumą apjungė savivaldybės administraciją su seniūnijų padaliniais bei visuomeninę organizaciją Trečiojo amžiaus universitetą, susirado keletą partnerių Italijoje.

Biblioteka taip pat pateikė projektą  Švietimo mainų paramos fondui „Sociokultūrinės atskirties mažinimas Ignalinos rajone, remiantis Italijos patirtimi“, kuris buvo finansuotas. Ignaliniečiai džiaugiasi programos „Erasmus+“ galimybėmis ir tikisi savo rajono kultūriniam laukui   pateikti naujų kūrybingų idėjų.

Straipsnio autorė

Lina Kovalevskienė

Ignalinos rajono savivaldybės administracijos Informatikos ir bendrųjų reikalų skyriaus vyr. specialistė ryšiams su visuomene 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Mostrando del 1 - 1 al 1
 • Imagen de Vilija Lukošūnienė
  Žydėkite lelijos Ignalinoje!
  Perskaičius straipsnelį kilo dvi mintys apie vykdyto projekto rezultatus. Pirmoji - kad bendrai veiklai susivienijo keletas rajono įstaigų ir organizacijų. Atrodo, kas čia keista, bet, deja, ne vienoje Lietuvos vietovėje teko girdėti apie įstaigų ir organizacijų darbą tik sau, žiūrėjimą tik į savo interesus, nesidalijimą informaciją, nepasidalijimą nuopelnais už bendrai atliktą veiklą ir pan. Na, tiesiog kaip Krylovo pasakėčioje apie gulbę, lydeką ir vėžį...

  Kita mintis apie akivaizdų projekto rezultatą - Ignalina puošiasi lelijomis, tai reiškia, gražėja miesto ir jo kiemų aplinka, gerėja žmonių nuotaika, daugėja grožio...
  Gal kam nors galėtų atrodyti keista, kad abiems dalykams suprasti reikėjo Europinio projekto. Bet juk kartais tikrai reikia „išeiti iš namų“, „išlįsti iš savo kiauto“, kad įvertintum, ką turi, ko trūksta ir ką gali padaryti pamatęs kitų (žmonių, šalių) patirtį.
  Žydėkite lelijos Ignalinoje!