chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

 
 

Blog

Kursai muzikos mokytojams

01/07/2019
por Loreta Valuckiene
Idioma: LT

 „Kursai muzikos mokytojams“, tai veikla, kurioje šeši muzikos dalykų mokytojai  kėlė kvalifikaciją Europoje vykstančiuose kursuose, t. y. Vokietijoje, Prancūzijoje, Jungtinėje Karalystėje. Choro dirigavimo, fortepijono, klasikinio dainavimo, klasikinės gitaros ir violončelės mokytojai sėmėsi žinių ir praktinės patirties iš geriausių Europos lektorių, užmezgė ryšius ir parsivežė tarptautinių kontaktų, o taip pat patobulino projekto planavimo, bendradarbiavimo, mokymo ir mokymosi, organizacines, anglų kalbos kalbines ir kt. kompetencijas, gavo tarptautinius kvalifikacinius pažymėjimus.

O tolesnė pažintis su užsienio kolegomis įvyko išmokus naudotis eTwinning platforma. Kiekvienas mokytojas grįžęs savo patirtį pritaikė darbe – pamokose ir popamokinėse veiklose, o taip pat organizavo įvairius sklaidos renginius: workshop‘us" mokyklos mokiniams ir mokytojams, seminarus ir kvalifikacines programas mokyklos ir regiono mokytojams, net festivalius, vasaros stovyklas. Keleto renginių mastas ir dalyvių skaičius pranoko lūkesčius (pažymėtini Tarptautinis Klaipėdos violončelės festivalis, gitaros festivalis, tarptautinis projektas „Tarptautinė muzikos jungtis Lietuva-Austrija“).

Labiausiai džiaugiamės poveikiu mokyklos vaikams – pagerėjo muzikos dalykų vidurkiai (sričių, kurių mokytojai vyko į kursus), didžioji dauguma projekto poveikio tyrime (70,6 proc.) dalyvavusių vaikų įvertina projektą kaip padariusį teigiamą poveikį (skyrė maksimalų balą vertinimo anketoje) bei suprato, kad mokytojai taiko užsienio šalių metodikas, veda įdomesnes pamokas, kviečia užsienio lektorius, organizuoja jiems patrauklius nacionalinius ir tarptautinius renginius. Džiugu, kad vaikai, sekdami mokytojų pėdomis, patys noriai įsijungia į projektus ir labai laukia naujų tarptautinių projektų pasiūlymų.

Apklausę tėvus taip pat sužinojome, kad vaikai informuoja juos apie mokykloje vykstančias veiklas, nes visi dalyvavę apklausoje žinojo apie šį projektą ir apie pokyčius, t. y. džiaugiasi, kad vaikams vedamos šiuolaikiškesnės pamokos, taikomos naujausios metodikos, vaikai yra labiau motyvuoti ir pan. Deja, šiame projekte nepavyko aktyviai įtraukti tėvų į planuotas veiklas, tikimės aktyvaus dalyvavimo panašiame, šiemet gavusiame finansavimą „Erasmus+“ projekte „Ugdymo kokybės gerinimas Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje“.

Mokyklos personalas taip pat projekto poveikį vertino teigiamai (skyrė 4 ir 5 balus iš maksimaliai galimų 5) bei pastebėjo pokyčius: mokytojai veda netradicines pamokas, kviečia profesionalius lektorius iš užsienio, įgyvendino arba toliau tęsia tarptautinius projektus, organizavo renginius, garsinančius mokyklos vardą miesto, regiono, šalies, net tarptautiniu lygiu. Turėdami aukštesnės kvalifikacijos mokytojus, tikimės kokybiškiau parengti mokyklos mokinius būsimai profesinei veiklai bei pritraukti daugiau mokinių.

Norisi pažymėti, kad tai pirmas konservatorijos „Erasmus+“ projektas, kurį įgyvendinome savarankiai, todėl esame dėkingi Švietimo mainų paramos fondui už konsultacijas, sklandų bendradarbiavimą ir pagalbą sprendžiant problemas. Ir, žinoma, esame dėkingi „Erasmus+“ programai už suteiktas tarptautines galimybes.

Projekto medžiaga filmuke: https://youtu.be/NkqJZHk0qy0

Loreta Valuckienė, projektų vadovė Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn