chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

 
 

Recurso

GEOLOKAČNÉ HRY AKO AKTUÁLNE, INOVATÍVNE A ORIGINÁLNE METÓDY PRE VZDELÁVANIE A UČENIE SENIOROV

Idioma: SK

Enviado por Aneta KOBYLAREK

Táto kniha je výsledkom projektu GEOLOKAČNÉ HRY AKO AKTUÁLNE, INOVATÍVNE A ORIGINÁLNE METÓDY PRE VZDELÁVANIE A UČENIE SENIOROV [LoGaSET], koordinovaný nadáciou Pro Scientia Publica, financovaný z rozpočtu strategického partnerstva Erasmus Plus KA2 (nr 2017). -1- PL01-KA204-038869), implementovaný štyrmi krajinami: Poľsko, Litva, Slovensko a Spojené kráľovstvo. V rámci projektu sme vyvinuli učebný plán určený pre seniorov zameraný na výuku smartfónov, ktorý sa môže uskutočniť v klasickom systéme v učebni alebo s použitím geolokačných hier.

Učebnica pozostáva z troch častí. Prvá kapitola predstavuje seniorov a charakterizuje ich zručnosti v oblasti digitálnych technológií. Táto kapitola taktiež opisuje vzdelávacie programy v IKT pre starších ľudí dostupné v partnerských krajinách.

Ďalšia kapitola pozostáva z výsledkov nášho pedagogického experimentu, ktorý porovnával efektivitu jednotlivých metód výučby ovládania smartfónov. Experiment porovnáva lineárnu metódu výuky v triede, resp. klasickú, ktorá dominuje vo vzdelávacom systéme seniorov s edutainmentom, konkrétne geolokačnými hrami. 
Posledná kapitola obsahuje celú metodiku oboch typov výučby.

Kniha môže byť pre čitateľa zaujímavou pomôckou, najmä pre ľudí, ktorí sa zaoberajú andragogikou, vzdelávaním starších ľudí v oblasti IKT, nakoľko obsahuje na používanie pripravené vzdelávacie plány. Tie môžu byť implementované do praxe ihneď. Taktiež treba spomenúť, že výsledky výskumu prezentujú geolokačné hry ako efektívnu metódu vzdelávania, čím obohacujú oblasť andragogiky a didaktiky.

Autor(es) del recurso : 
Ewa Jurczyk-Romanowska, Marta Koszczyc, Luba Jakubowska, Aleksandra Marcinkiewicz-Wilk, Jacek Gulanowski
Michal Kabát, Magdaléna Švecová
Tijana Milenkovic Jankovic, Paola Barone, Charoula Giannelaki
Irena Žemaitaitytė, Agata Katkonienė, Asta Januškevičiūtė, Valdonė Indrašienė
ISBN: 
ISBN 978-83-953451-0-4
Fecha de publicación:
Martes, 30 Abril, 2019
Idioma del documento
Tipo de recurso: 
Recursos educativos abiertos
País:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn