Pasar al contenido principal
Blog
Blog

EPALE velvyslankyní z přesvědčení

Moje jméno je Heike Kölln – Prisner a jsem přesvědčenou Evropankou a také i profesně už od roku 2007. Tehdy začal můj první projekt Evropské unie ještě nazývaný SOKRATES. Od té doby jsem pracovala na nespočetných projektech (přesněji řečeno na 28) a neustále jsem s radostí využívala všech platforem a možností výměny, které byly online. Stejně tak tomu bylo s EPALE už od té doby, co tato platforma existuje.

Proč EPALE?

Hledání partnera, prohledávání různých nabídek dalšího vzdělávání, sledování přednášek, to všechno jsou skvělé možnosti využití EPALE. Já se neustále těším na to, že se mi podaří nadchnout pro tuto platformu také ostatní kolegy. Právě kolegy z dalšího vzdělávání v K1 mobilitě pro pracovníky a vedoucí kurzu veřejné vysoké školy v Hamburku, kde již 25 let pracuju. Ti zainteresovaní chtějí

EPALE Botschafterin Heike Kölln-Prisner
vědět, kde mohou získat informace k možným kontaktním místům (=partnerům) a potom jim já ukazuji v dalším vzdělávání k tomuto tématu právě EPALE a možnosti hledání partnerů zde. Jsou tady také samozřejmě k dispozici i obory témat, která se odlišují od ostatních zařízení, a tím pádem je zde vyhledávání prospěšné. Po posledním dalším vzdělávání s osmi účastníky se čtyři z nich ještě ten samý den zaregistrovali!

Co se oboru týká, je mým hlavním předmětem zájmu oblast gramotností a integrace a právě k těmto tématům můžeme na EPALE najít mnoho zajímavých tematických příspěvků, blogových příspěvků nebo zde můžeme najít i velké množství různých odkazů. Také na evropské úrovni mají tato témata vysokou prioritu. Já sama ráda informuji o našich evropských projektech a věřím, že tím podnítím ke stejným myšlenkám i ostatní.

Proč Evropa?

Proč je Evropa tak důležitá pro mě a pro naše společnosti? Proč je Evropa ve vzdělávání tak podstatná? To jsou otázky, kterými se zabývám již dlouhou dobu a ty také silně řídí moji odbornou práci. Já zde nemusím na tyto otázky odpovídat, protože (doufejme) každý již tyto odpovědi zná, ale často se nad nimi musíme znovu zamýšlet.

Jako zařízení profitujeme hodně ze zážitků, které byly získávány právě díky evropským projektům – a to mohou být například kurikula, filmy, příručky a ostatní. Pravidelně v našich kurzech stále ověřujeme nebo pilotujeme produkty získané díky evropským projektům, přizpůsobujeme je nebo je také dále rozvíjíme. To je jistě důležité využití evropské práce. Ale důležitější je z mého pohledu střetávání se (ať reálně nebo online) s ostatními partnery nebo stoupenci Evropské unie, které pro mě osobně bývají velmi obohacující. Jsem toho názoru, že tato výměna nápadů, zkušeností a mínění přispívá k tomu, že jsou si lidé v Evropě blíž. Není totiž jednoduché někoho odmítnout, pokud jsme ho předtím poznali blíže! Jistě, ale možná přitom nejednáme na základě dřívějších předsudků, v to alespoň já doufám. To je moje heslo.

A co bude následovat?

 Já věřím, že až půjdu do důchodu (a to bude brzy), zbyde mi ještě více času na bádání na EPALE a pro další práci zde. V každém případě navštívím EPALE Barcamp v roce 2019 v Lipsku, neboť tam teprve půjde o tu pravou výměnu zkušeností.


Čtěte také:

Die Botschafter*innen von EPALE Deutschland stellen sich vor!

100 Jahre Volkshochschulen: Demokratie braucht Bildung. Mehr denn je?

Login (7)

¿Quieres otro idioma?

Este documento también está disponible en otros idiomas. Por favor, selecciona un de abajo.

Want to write a blog post ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new article!

Últimos debates

Enfoques temáticos de la EPALE 2021. ¡Empecemos!

Os invitamos a enriquecer con vuestras aportaciones y conocimientos lo que va a ser un año intenso. Empecemos por participar en este debate en línea. El debate en línea tendrá lugar el martes 9 de marzo de 2021 de 10 a 16 horas CET. La discusión escrita será introducida por un directo con una introducción a los focos temáticos de 2021, y será presentada por Gina Ebner y Aleksandra Kozyra de la AEEA en nombre del Consejo Editorial del EPALE.

Más

Discusión de EPALE: Aprendizaje mixto en la educación de adultos

En este contexto, el jueves 26 de noviembre de 2020, a partir de las 10.00 horas hasta las 16.00 horas CET, EPALE acogerá un debate en línea sobre el aprendizaje mixto en la educación de adultos. El debate tendrá un nuevo formato, comenzando a las 10 con una transmisión en vivo de 30 minutos, acompañado y seguido por el debate sobre los comentarios de la plataforma.

Más

Debate en EPALE: inclusión social de la población envejecida y aprendizaje intergeneracional

El miércoles 28 de octubre, a partir de las 10 a.m. CEST, EPALE acogerá un debate en línea sobre la inclusión social de la población envejecida y el aprendizaje intergeneracional. Los comentarios estarán abiertos el 19 de octubre para que los participantes puedan presentarse y enviar sus comentarios con antelación. ¡Únete a nuestro debate en línea!

Más