chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

 
 

Recurso

Výzvy pro české manažery – co prozrazují big data?

Idioma: CS

Enviado por Tomáš Langer

Role manažera a jeho schopnosti být nejen manažerem, ale také leaderem nabývají v současné době stále více na významu. Motivující, vnímavý a rozvíjející manažer s parametry leadera může výrazně ovlivnit angažovanost zaměstnanců a může hrát významnou roli při rozhodování zaměstnanců o tom, zda spojí s danou společností svou další budoucnost.

Co nám o hodnocení manažerů prozrazují big data? Analyzovali jsme průzkumy spokojenosti zaměstnanců, realizované společností TCC online za poslední rok. Průzkumy zahrnují cca 25 000 respondentů/zaměstnanců českých firem napříč různými odvětvími. Zajímalo nás, jací jsou dnes manažeři, jak je vidí podřízení, co na nich oceňují, v čem naopak spatřují jejich slabiny.

Máme rádi své šéfy?

Zajímavé je, že téměř ¾ lidí, celých 74 % respondentů, je spokojených se svým nadřízeným. Obecně se ukazuje, že spokojenost s manažery patří mezi nejlépe hodnocené oblasti v rámci průzkumů spokojenosti zaměstnanců. Naopak, když se podíváme na top management, s tím bývá spokojenost malá (42 %), často se blíží spokojenosti s odměnou (33 %), která tradičně obsazuje příčky nejnižší.

Celý článek si můžete přečíst na webu https://www.hrnews.cz/lidske-zdroje/rizeni-id-2698710/vyzvy-pro-ceske-ma....

Autor(es) del recurso : 
HR News
Fecha de publicación:
Domingo, 17 Marzo, 2019
Idioma del documento
Tipo de recurso: 
Artículos
País:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn