Pasar al contenido principal
Blog
Blog

Velvyslancem pro EPALE, velvyslancem pro Evropu!

Pro Evropu

Být velvyslancem je hodně zvláštní věc. Existují velvyslanci pro království, dětské organizace pomoci, velvyslanci pro eleganci nebo také velvyslanci odkazu Anny Frankové. Jako EPALE velvyslanec to má člověk nejprve těžké, protože každý se tě ptá: EPALE? Nějaká značka aut? Nový energetický nápoj? Nějaká skupina ostrovů v Pacifiku? Měli bychom se na to dívat z jiného úhlu. Jsme velvyslanci pro Evropu. Tato zpráva by měla být neustále rozšiřována: Evropané patří k sobě.

Začátek

Když si teď zpětně vzpomínám, tak svůj první evropský zážitek mám už z roku 1995. Tehdy jsem byl právě dva roky zaměstnán u svého současného zaměstnavatele – Akademie Klausenhof. Jako referent pro tiskové zprávy a práci s veřejností jsem také organizoval informační a vzdělávací semináře pro mladé novináře v tehdejším mně ještě zcela neznámém Polsku. Napsal jsem portrét umělce Mariana Kolodzieje přeživšího koncentrační tábor Osvětim. Po válce se stal známým scénografem, nikdy ale o svých zážitcích z koncentračního tábora nemluvil. Ale přesto se náhle v roce 1995 jako z čistého nebe rozhodl vytvořit působivý cyklus, který je nyní k vidění jako součást prohlídky právě v Osvětimi.

Dobré sousedství

Evropa je více než jen byrokracie a brexit. Jsme sousedé, kteří mají společnou historii a kteří sdílejí stejné hodn

EPALE-Botschafter Michael Sommer
oty. Proto také již od roku 2004 vedle mé práce s veřejností v Klausenhof pracuji současně na evropských projektech, především v oblasti médií.

European InfoNet Adult Education

Již v roce 2005 jsem vytvořil síť „European InfoNet Adult Education“ a potom jsem ji po devět spravoval. Tato síť sdružuje redaktory z časopisů pro vzdělávání dospělých a ostatní lidi činné v médiích skoro ze všech evropských zemí. Vytvořili jsme online platformu, na které jsme neustále zveřejňovali novinky a zprávy z oblasti vzdělávání dospělých z celé Evropy. Tato síť byla podporována z programu celoživotního učení. Bohužel už tato podpora v Erasmu+ nefunguje. InfoNet byla možným předchůdcem EPALE. Kromě toho jsem v současnosti redaktorem časopisu „Vzdělávání dospělých“ katolického spolku pro vzdělávání dospělých v Německu KEB a jsem také koeditorem časopisu „European Lifelong Learning Magazine ELM“ finské nadace pro celoživotní učení.


Přečtěte si také:

Die Botschafter*innen von EPALE Deutschland stellen sich vor!

Attraktive Seminarmethoden pro Europa

Bitte mehr Männer! Gleichstellung in der Erwachsenenbildung

Login (5)

¿Quieres otro idioma?

Este documento también está disponible en otros idiomas. Por favor, selecciona un de abajo.

Want to write a blog post ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new article!

Últimos debates

Enfoques temáticos de la EPALE 2021. ¡Empecemos!

Os invitamos a enriquecer con vuestras aportaciones y conocimientos lo que va a ser un año intenso. Empecemos por participar en este debate en línea. El debate en línea tendrá lugar el martes 9 de marzo de 2021 de 10 a 16 horas CET. La discusión escrita será introducida por un directo con una introducción a los focos temáticos de 2021, y será presentada por Gina Ebner y Aleksandra Kozyra de la AEEA en nombre del Consejo Editorial del EPALE.

Más

Discusión de EPALE: Aprendizaje mixto en la educación de adultos

En este contexto, el jueves 26 de noviembre de 2020, a partir de las 10.00 horas hasta las 16.00 horas CET, EPALE acogerá un debate en línea sobre el aprendizaje mixto en la educación de adultos. El debate tendrá un nuevo formato, comenzando a las 10 con una transmisión en vivo de 30 minutos, acompañado y seguido por el debate sobre los comentarios de la plataforma.

Más

Debate en EPALE: inclusión social de la población envejecida y aprendizaje intergeneracional

El miércoles 28 de octubre, a partir de las 10 a.m. CEST, EPALE acogerá un debate en línea sobre la inclusión social de la población envejecida y el aprendizaje intergeneracional. Los comentarios estarán abiertos el 19 de octubre para que los participantes puedan presentarse y enviar sus comentarios con antelación. ¡Únete a nuestro debate en línea!

Más