chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

 
 

Calendario

Zreštaurované – maľby Dominika Skuteckého (prednáška s reštaurátorom Miroslavom Slúkom)

Enviado por Peter Maľa hace 4 meses 6 horas

Miércoles 21 Agosto 2019
Banská Bystrica
,

V súvislosti s výročiami maliara Dominika Skuteckého (14. 2. 1849 Gajary – 13. 3. 1921 Banská Bystrica) iniciovala Stredoslovenská galéria, ktorá spravuje umelcovu expozíciu v Banskej Bystrici, dva rozsiahlejšie projekty. Od minulého roka prebieha projekt zameraný na hlbší výskum tvorby umelca a reštaurovanie malieb z galerijnej kolekcie. Od marca 2019 do začiatku roka 2020 sú v priestoroch Vily Dominika Skuteckého postupne odhaľované zreštaurované obrazy a prezentované výsledky analýz vybraných malieb.

Reštaurovanie diel je realizované v spolupráci so Slovenskou národnou galériou. Všetky diela odborne vyčistil a ošetril reštaurátor Mgr. art. Miroslav Slúka, ktorý 21. 8 odhalí ďalšie zreštaurované obrazy Skuteckého. V prednáške priblíži zaujímavosti z reštaurovania celej galerijnej kolekcie obrazov Dominika Skuteckého.

Vzhľadom k obmedzenej kapacite Vily Dominika Skuteckého sa bude prednáška konať maximálne pre 50 návštevníkov. Vila bude počas doby trvania uzatvorená.

Podujatie sa uskutoční v rámci festivalu Prvý človek bol umelec 4 vo Vile Dominika Skuteckého, Horná 55, Banská Bystrica. Festivalový program vo Vile Dominika Skuteckého, prebieha od augusta do septembra 2019 a ponúka koncerty, filmy, divadlo, piknik v záhrade spojený s čítaním pre deti, prednášku reštaurátora a vernisáž výstavy. Ďalší program festivalu bude prebiehať od októbra do decembra v budovách Bethlenovho domu a Pretória..

Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Partneri: Artforum Banská Bystrica a Literárna bašta 

/es/file/ssgprvyclovek4a3restaurovanie1jpgssg_prvy_clovek_4_a3_restaurovanie_1.jpg

Precio de la inscripción: 
No
Evento en Internet: 
No
Organizado por: 
Stredoslovenská galéria
Tipo de organizador: 
Otro evento
Datos de contacto: 
p.r.manager@ssgbb.sk
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn