chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

 
 

Calendario

Tрибина на тема „Борба против дезинформациитe“

Enviado por Fatma Bajram Azemovska hace 1 mes 2 días

Jueves 19 Septiembre 2019
Bitola
,

ВНИМАНИЕ!!! ВНИМАНИЕ!!!

Ве покануваме да бидете дел од Јавната интерактивна трибина на тема „Борба против дезинформациит“

Здружението за меѓународна младинска соработка ИНТЕРАКТИВ - Битола во соработка со НУУБ „Св. Климент Охридски” - Битола се организатори на овој настан, а на истиот учество ќе земат:

  • Жанета Здравковска - новинар и регионален координатор на ЗНМ;      
  • Стево Башуровски - главен и одговорен уредник на ТЕРА телевизија;                
  • Д-р Божидар Миленковски - професор на ФИКТ;                                                
  • М-р Фатма Бајрам Аземовска - НУУБ „Св. Климент Охридски” - Битола.

Модератор ќе биде Мартин Николовски, студент на насока новинарство на Факултетот за комуникации при Хаџи Бајрам Вели Универзитетот од Анкара, Р.Турција.

Бидете и Вие дел од оваа трибина, на 19.09.2019 година во 12.00 часот во просториите на НУУБ „Св. Климент Охридски” - Битола

Следете не на facebook: https://www.facebook.com/events/ical/upcoming/?uid=616338776&key=AQDinKf...

Idioma principal:
Precio de la inscripción: 
No
Fecha límite para la inscripción: 
17/09/2019
Evento en Internet: 
No
Organizado por: 
Здружение за меѓународна младинска соработка ИНТЕРАКТИВ - Битола во соработка со НУУБ „Св. Климент Охридски” - Битола
Tipo de organizador: 
Otro evento
Grupo objetivo: 
Redes y organizaciones dedicadas al aprendizaje de adultos
Proyectos y asociaciones
Autoridades políticas
Profesionales de medios
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn