chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

Calendario

Tartu Psühhodraama Instituudi psühhodraamapäev

Enviado por Kadi Kass hace 3 meses 1 semana

Viernes 6 Noviembre 2020
Tartu
,

Tartu Psühhodraama Instituut kutsub kõiki oma endisi, praegusi ja tulevasi õpilasi ja õpetajaid psühhodraamapäevale, mis toimub reedel, 6. novembril 2020, Tartus Aparaaditehases Armastuse saalis.

Päeva jooksul on võimalik osaleda kuni kahes psühhodraama töötoas. Õhtul toimub sotsialiseerumine!

Päevakava:

Kogunemine ja kohtumised

11:00 – 11:30          Soojendus
11:30 – 14:45          I töötuba
14:45 – 15:15          Energiapaus
15:15 – 18:30          II töötuba
18:30 – 21:00         Sotsialiseerumine

Päeva juhivad Endel Hango ja Ene Velström.

Töötubade teemad:
1. Psühhodraama töötuba loovalt elamisest – (Piret Visnapuu-Bernadt)

Briti psühhoanalüütik Donald Winnicott on kirjutanud: Kui elame loovalt, siis kõik, mida teeme, tugevdab tunnet, et oleme elus ja oleme mina ise. Töötoas uurime ja jagame oma loova elu kogemusi. Töötuba on ootuspärane psühhodraama – soojendus, protagonistikeskne lavastus ning jagamine.

Piret: alates 1998. aastast teen koos Andres Sillaga psühhodraama meetodil teraapiagruppi. Psühhodraama ongi minu jaoks teraapiameetod, kuid grupijuhtimise oskusi kasutan ka koolitustes. Minu teine väljaõpe on psühhoanalüütiline laste- ja noorte psühhoteraapia. Psühhoanalüütilise teraapia suundi on mitmeid – mulle on omane see osa, mida nimetatakse Briti koolkonnaks (objektsuhete teooria, kiindumussuhete teooria). Psühhoanalüütiline arusaam inimese hingeelust on psühhodraama filosoofiaga hästi kokku sobinud ning selles kooskõlas kulgeb ka töötuba.


2. Positiivse psühhodraama töötuba (Karin Hango)

Aristoteles on öelnud: „Õnn on elu mõte, inimeeksistentsi eesmärk. Õnne valime ikka tema enese pärast, mitte vahendina millegi saavutamiseks“.

Viimastel aastakümnetel on varasemalt pigem probleemidele keskendunud psühholoogid üha rohkem uurinud seda, kuidas inimesed võiksid õnnelikuks saada ja oma täielikku potentsiaali saavutada. Enda jaoks olen positiivset psühholoogiat avastanud jupikaupa viimase kolme aasta jooksul. Pakun ambitsioonika pealkirjaga sünnipäevatöötoas võimaluse uurida oma tugevusi ja kohata oma parimat mina.

Karin: olen psühholoog, psühhodramaatik ja analüütilise väljaõppega muudatuste konsultant. Psühhodraama filosoofiat ja sellega seotud meetodeid olen ligi 30 aastat kasutanud peamiselt töiste meeskondade toetamisel ja arendamisel. Kombineerin meeleldi psühhodraamat uute tõenduspõhiste lähenemistega.

 

Osalejate arv töötubades on piiratud.

Idioma principal:
Tipo de evento: 
Evento de desarrollo profesional
Precio de la inscripción: 
Evento en Internet: 
No
Organizado por: 
MTÜ Psühhodraama Instituut
Tipo de organizador: 
Otro evento
Datos de contacto: 
Lisainfo: pdi@psyhhodraama.ee
Grupo objetivo: 
Profesores, estudiantes, investigadores de andragogía
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email