chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

 
 

Calendario

Прва конференција: СЕЌАВАЊЕ, ОДГОВОРНОСТ И ПРЕПОЗНАТЛИВОСТ НА РОМИТЕ- ЖРТВИ НА ХОЛОКАУСТОТ

Enviado por LJUPKA KJURKCHIEVA hace 4 meses 3 semanas

Jueves 25 Julio 2019
Битола
,

СЕЌАВАЊЕ, ОДГОВОРНОСТ И ПРЕПОЗНАТЛИВОСТ НА РОМИТЕ- ЖРТВИ НА ХОЛОКАУСТОТ

 со предметен фокус: ЖРТВИТЕ НА ХОЛОКАУСТОТ ВО РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА

25 јули 2019 година, Битола, Република Северна Македонија

Место на одржување на конференцијата: НУ Универзитетска библиотека „Св. Климент Охридски“- Битола 

Precio de la inscripción: 
No
Fecha límite para la inscripción: 
20/07/2019
Evento en Internet: 
No
Organizado por: 
НУ УНИВЕРЗИТЕТСКА БИБЛИОТЕКА „СВ. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“- БИТОЛА СУМНАЛ - ЗДРУЖЕНИЕ ЗА РАЗВОЈ НА РОМСКАТА ЗАЕДНИЦА ВО МАКЕДОНИЈА
Tipo de organizador: 
Otro evento
Datos de contacto: 
Контакт лице: М-р Фатма Бајрам Аземовска Е-mail: sumnalb@yahoo.com Телефон: 070 699 743
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn