chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

 
 

Calendario

Prednáška dr. Rada Mârzu o multikultúrnosti Rumunska

Enviado por Peter Maľa hace 3 semanas 5 días

Martes 26 Noviembre 2019
Banská Bystrica
,

Katedra európskych kultúrnych štúdií Filozofickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici organizuje prednášku o multikultúrnosti Rumunska.

Dr. Radu Mârza pôsobí na Fakulte histórie a filozofie Univerzity Babeş-Bolyai v Kluži. Vo svojej prednáške, realizovanej v rámci mobilitnej siete CEEPUS, predstaví Slovákom známe i neznáme Rumunsko z pohľadu jeho multikultúrnosti v minulosti a súčasnosti.

Počas vystúpenia Dr. Mârzu sa prítomní dozvedia, aké boli vzťahy Rumunov s jednotlivými národnosťami a etnikami v minulosti, ako sa etnický obraz krajiny zmenil v posledných desaťročiach a ako sa zmeny v etnickej štruktúre podpísali na súčasnej tvári Rumunska a jeho kultúrnej identite v 21. storočí.

Prednáška sa uskutoční v katedrovej knižnici (miestnosť KR01) na Katedre európskych kultúrnych štúdií FF UMB, Tajovského 51, 97401 Banská Bystrica.

/pt/file/katedraeuropskychkulturnychstudiiffumbprednaska1jpgkatedra_europskych_kulturnych_studii_ff_umb_prednaska_1.jpg

Idioma principal:
Precio de la inscripción: 
No
Evento en Internet: 
No
Organizado por: 
Katedra európskych kultúrnych štúdií FF UMB
Tipo de organizador: 
Otro evento
Datos de contacto: 
ff.keks@umb.sk
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn