chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

 
 

Calendario

Ornamenty v srdci Európy – Deň otvorených dverí v ÚĽUV-e v Košiciach

Enviado por Peter Maľa hace 4 meses 1 semana

Jueves 19 Septiembre 2019
Košice
,

Deň otvorených dverí (DOD) je výnimočné podujatie s celoslovenským záberom – v jeden deň naraz otvoria svoje brány všetky tri regionálne centrá remesiel (RCR) ÚĽUV-u  v Bratislave, Banskej Bystrici aj v Košiciach. Ústredným mottom podujatia v roku 2019 je tradičný ornament, ktorý v súčasnosti fascinuje priaznivcov ľudovej kultúry po celom svete. Tematicky nadväzuje na novú výstavu v Galérií ÚĽUV Bratislava Srdcom zdobené, taktiež zameranou na tradičný ornament, ktorá je prirodzeným prepojením dlho očakávanej knižnej novinky Vydavateľstva ÚĽUV z pera renomovanej etnologičky Oľgy Danglovej - Ornament a predmet s podtitulom Dekoratívna tradícia na Slovensku.

RCR ÚĽUV Košice sprístupní svoje priestory už od 10.00 h. Od rána sú pripravené predvádzania výroby, výstava dizajnérskych prác inšpirovaných remeslom Kruhy na vode 2018 a výstava Príbehy z našich dielní - absolventi kurzov prezradia, ako sa zaplietli s remeslom. V centre Košíc, na Hlavnej ulici pred Immaculatou, bude prebiehať mini maratón tkania na krosnách pre verejnosť. O 15.00 h čaká na malých návštevníkov tvorivá dielnička Sladký ornament, na ktorej si zadarmo vyzdobia vlastný medovníček. Priestor na tvorenie máme i pre dospelých - o 15.30 h začína platená tvorivá dielňa Batikovaný batôžtek, na ktorú je nutné prihlásiť sa vopred (11€ / 1 osoba / prihlasovanie na: iveta.kazimirova@uluv.sk). Podujatie ukončíme prednáškou Martina Meššu Ornament a ľudová kultúra o 17.00 h, vstup voľný.

/en/file/uluv-dod2019jpg-0uluv-dod_2019.jpg

Precio de la inscripción: 
No
Fecha límite para la inscripción: 
12/09/2019
Evento en Internet: 
No
Organizado por: 
Ústredie ľudovej umeleckej výroby
Tipo de organizador: 
Otro evento
Datos de contacto: 
peter.szeman(zavináč)uluv.sk
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn