chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

 
 

Calendario

Ornamenty v srdci Európy – Deň otvorených dverí v ÚĽUV-e v Bratislave

Enviado por Peter Maľa hace 4 meses 2 semanas

Jueves 19 Septiembre 2019
Bratislava
,

Deň otvorených dverí (DOD) je výnimočné podujatie s celoslovenským záberom – v jeden deň naraz otvoria svoje brány všetky tri regionálne centrá remesiel (RCR) ÚĽUV-u  v Bratislave, Banskej Bystrici aj v Košiciach. Ústredným mottom podujatia v roku 2019 je tradičný ornament, ktorý v súčasnosti fascinuje priaznivcov ľudovej kultúry po celom svete. Tematicky nadväzuje na novú výstavu v Galérií ÚĽUV Bratislava Srdcom zdobené, taktiež zameranou na tradičný ornament, ktorá je prirodzeným prepojením dlho očakávanej knižnej novinky Vydavateľstva ÚĽUV z pera renomovanej etnologičky Oľgy Danglovej - Ornament a predmet s podtitulom Dekoratívna tradícia na Slovensku.

Bratislave sa počas celého podujatia môžu návštevníci tešiť na predvádzanie remesiel vo všetkých dielňach – od kožiarskej až po tkáčsku, na tvorivé dielničky zadarmo a prezentáciu klubov pri RCR ÚĽUV Bratislava. Otvorené vráta bude mať aj Knižnica ÚĽUV, ktorá má pre záujemcov špeciálnu ponuku, a to registráciu do knižnice zdarma. Netradičným obohatením programu bude maľovanie ľudových ornamentov na telo. Kultúrny program zabezpečí Dfs Čečinka. O 16.00 h je v Galérii ÚĽUV pripravená odborná prednáška renomovanej etnologičky Oľgy Danglovej na tému: Dekoratívna tradícia na Slovensku. Podujatie ukončí rozprávanie sprievodkyne dejinami Kataríny Králikovej o histórii budovy ÚĽUV-u.

/en/file/uluv-dod2019jpguluv-dod_2019.jpg

Idioma principal:
Precio de la inscripción: 
No
Evento en Internet: 
No
Organizado por: 
Ústredie ľudovej umeleckej výroby
Tipo de organizador: 
Otro evento
Datos de contacto: 
rcrba(zavináč)uluv.sk
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn