chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Plataforma electrónica dedicada a la enseñanza para adultos en Europa

 
 

Calendario

HR Weekend 2.0

Enviado por LJUPKA KJURKCHIEVA hace 1 mes 1 semana

De Viernes 1 Noviembre 2019 hasta Sábado 2 Noviembre 2019
Mavrovo
,

 Македонската асоцијација за човечки ресурси ве поканува на:
HR Weekend 2.0!
1- 2 ноември, 2019 година | Хотел „Бистра“, Маврово
HR Weekend е едукативен семинар, наменет за учење и развој на вашата компанија и вработени, надвор од работното секојдневие! Искористете ја оваа можност искуствено да се запознаете со програмите за меки вештини на тренинг центрите во нашата држава, во поинаква, неформална околина.

Искористете го Early bird попустот за уплата до 18 октомври (петок)!

Зошто да присуствувате?
o Пронајдете одговори за вашите прашања поврзани со предизвиците во развојот на вашата компанија и вашите вработени
o Споделување на искуства и знаења на HR менаџерите
o Едукација и препораки во спроведување на soft-skills обуки за вас и вашите вработени
o Дружење и networking со HR заедницата
o Team- building активности
o Мини саем за soft skills програми, од страна на тренинг центрите во Македонија

Повеќе информации погледнете на брошурата на настанот: https://bit.ly/2VhvfJ5

Регистрација и котизација за учество:
За учество на настанот Ве молиме пријавете се на електронскиот формулар за пријава: https://bit.ly/2LKZYuX
По пополнувањето на пријавата ќе бидете исконтактирани во најбрз можен рок од страна на организaторот.

Искористете го Early bird попустот за уплата до 18 октомври (петок)!

Idioma principal:
Tipo de evento: 
Congreso
Precio de la inscripción: 
Fecha límite para la inscripción: 
28/10/2019
Evento en Internet: 
No
Organizado por: 
 Македонска асоцијација за човечки ресурси MHRA.MK
Tipo de organizador: 
Otro evento
Datos de contacto: 
contact@mhra.mk 078/389-277
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn