News
News

Ako zlepšiť digitálne kompetencie v podnikaní relevantné pre Priemysel 4.0 a zároveň ušetriť čas?

Snívate o vlastnom podniku v digitálnom sektore? Alebo ste ho už založili, ale máte pocit, že potrebujete zlepšiť svoje digitálne podnikateľské kompetencie? Chcete sa dozvedieť viac o Priemysle 4.0 a stať sa úspešným na trhu práce? Ak ste na niektorú z týchto otázok odpovedali ÁNO, určite by ste si mali pozrieť naše vzdelávacie materiály vytvorené v rámci projektu Pomôžme start-upom.

Ale najprv, čo je to Priemysel 4.0? Väčšina z vás už pravdepodobne počula o nových technológiách, ako sú internet vecí, inteligentné senzory, Big Data alebo cloud computing. Spoločným aspektom, ktorý spája všetky tieto technológie, je Priemysel 4.0, alebo štvrtá priemyselná revolúcia. Od ostatných priemyselných revolúcií sa líši novou kombináciou kyberneticko-fyzikálnych technológií, ktorá zahŕňa: softvér, senzory, procesory a informačné a komunikačné technológie (IKT).

Prečo je pre vás Priemysel 4.0 prospešný? Poskytuje prístup k údajom a poznatkom v reálnom čase, ktoré sú potrebné na inteligentnejšie a rýchlejšie rozhodovanie o podniku, čo môže v konečnom dôsledku zvýšiť efektívnosť a ziskovosť celej prevádzky.

df.

  Zdroj: https://pixabay.com/photos/computer-laptop-technology-desk-3114274/

V rámci projektu Pomôžme start-upom bol vytvorený kurz, ktorý spája IKT a podnikateľské kompetencie a poskytuje možnosť ušetriť drahocenný čas tým, že sa môžete učiť kedykoľvek a kdekoľvek prostredníctvom mobilného zariadenia. Máte tiež možnosť vybrať si témy, ktoré vás najviac zaujímajú, alebo si môžete vybrať všetky témy!

Tí, ktorí majú záujem dozvedieť sa viac o tom, ako rozvíjať kompetencie v oblasti digitálneho podnikania, získať cenné poznatky o digitálnych start-upoch a digitálnych scale-upoch, ako aj naučiť sa, ako a kedy prejsť od jedného k druhému, by si nemali nechať ujsť Modul 1, Digitálne start-upy verzus digitálne scale-upy.

Vedeli ste, že značný počet nových inovatívnych nápadov na start-upy je založený na modeli cirkulárnej ekonomiky? Tí, ktorí sa chcú odlíšiť od konkurencie a investovať do cirkulárneho prístupu, by si mali pozrieť Modul 2, Cirkulárna ekonomika vo vašom start-upe. Modul pomáha budovať základné, ale solídne znalosti v tejto oblasti.

Tí, ktorí snívajú o časovej, geografickej a finančnej slobode a chcú si vytvoriť podnikanie riadené záujmami a vášňou, by mali prejsť na Modul 3, Podnikanie v oblasti digitálneho životného štýlu.  Začínajúci podnikatelia tu nájdu hlavné zásady podnikania a marketingové stratégie pre svoj podnik v oblasti digitálneho životného štýlu.

Možno už vidíte priestor na zavedenie riešení internetu vecí? Ak sa chcete dozvedieť, čo je internet vecí a aké ďalšie technológie ho poháňajú, objaviť Big Data, strojové učenie a Edge Computing, pochopiť jeho temné stránky a potenciálne negatívne dôsledky, spoznať svet inteligentných zariadení, nemali by ste vynechať Modul 4, Internet vecí v podnikateľskej praxi.

Chcete vedieť, aké sú možnosti a výhody používania senzorov v serverovniach v start-upoch? Chcete sa dozvedieť, aké sú možnosti a prínosy používania kamier uzavretého televízneho okruhu v start-upoch? Alebo len chcete vedieť, ako môžu drony pomôcť v každodennej podnikaní? V Module 5, Infraštruktúra senzorov pri každodennom používaní v podnikaní, každý určite nájde odpovede na tieto otázky.

sdfasd.

                         Zdroj: https://pixabay.com/photos/drone-bird-flying-forest-3157957/

Vyvinuli sme Modul 6, Analytické algoritmy pre zákazníkov Big Data, v ktorom sme po prvýkrát obsah rozsiahlej témy Big Data prispôsobili potrebám začínajúcich podnikateľov. Ak sa rozhodnete pre štúdium Modulu 6, dozviete sa nielen o analytike Big Data, ale aj o tom, ako vhodným využívaním tagov (označení) alebo kľúčových slov zviditeľniť a zabezpečiť úspech svojmu podniku.  Tomu hovoríme "vedieť o vyhľadávačoch".

Vedeli ste, že viac ako polovica všetkých kybernetických útokov je spáchaná na malé a stredné podniky a 60 % z nich ukončí svoju činnosť do šiestich mesiacov od momentu, keď sa stali obeťou úniku údajov alebo hackerského útoku? Myslíte si, že máte dostatočné znalosti na ochranu svojho start-upu? Ak nie, Modul 7, Kybernetická bezpečnosť vo vašom start-upe je veľmi dôležitý, aby ste sa neustále vzdelávali o najnovších kybernetických hrozbách a metódach prevencie.

Stručne povedané, cieľom projektu Pomôžme start-upom je zvýšiť kvalitu začínajúcich podnikateľov, mladých podnikateľov a poskytovateľov odborného vzdelávania a prípravy a podporiť ich profesionálny rozvoj prostredníctvom zlepšenia digitálnych podnikateľských kompetencií, ako aj poskytnúť im príležitosť overiť tieto kompetencie a prispôsobiť sa prostrediu odborného vzdelávania a prípravy. Partnerstvo projektu tvoria partneri z Poľska (RARR a Danmar), Španielska (Sea Tech), Litvy (SIF), Portugalska (Mindshift), Cypru (GrantXpert) a Slovenska (TU Košice).

Všetky uvedené Moduly nájdete na webovej stránke https://savestartups.erasmus.site/.

Projekt SAVE Start-ups: Stimulating And Validating digital Entrepreneurship as the best way to increasing the quality of start-ups. (Pomôžme start-upom: Stimulovanie a validácia digitálneho podnikania ako najlepší spôsob zvyšovania kvality start-upov). Číslo projektu: 2019-1-PL01-KA202-065209.

Login (2)

Login or Sign up to join the conversation.

Want to write an article ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new article!

Latest Discussions

East African Institutions facing major challenges in going digital

Crucially, higher learning institutions must develop their openness to embracing digital infrastructure. This must go hand in hand with securing stable power sources and backup systems to provide an uninterrupted e-learning environment..

More

EPALE Discussion on the Future of Skills

Join us to share your views on what the future of basic skills should look like!

More

Online tools for Erasmus KA2 management

KA2 projects have tedious project management and implementation. It includes planning, task management and tracking, reporting, dissemination, impact, quality management etc. We can make it easier by using specific online tools designed for KA2 PMI.

More