News
News

EVLİLİKTE ANNE VE BABA EĞİTİMLERİ

 

anne.

EVLİLİKTE ANNE VE BABA EĞİTİMLERİ

Unicef, Açev ve Gap İdaresi tarafından yürütülmekte olan "Çocuk Yaşta Erken ve Zorla Evliliklerin Önlenmesi Projesi" kapsamında Halk Eğitim Merkezinde  yaygın  eğitim faaliyetlerine katılan anne ve babalara yönelik seminerler düzenlenmektedir.

Siirt Halk Eğitimi Merkezi paydaşlarından olan ÇATOM ( Çok Amaçlı Toplum Merkezi ) yönetimince toplumun yapı taşı olan aile kurumunun erken /çocuk  yaşta evlendirilen bireylerle sağlıklı bir şekilde oluşturulamayacağının anlatıldığı seminerlere yoğun bir ilgi ve katılım olduğu görüldü.

Bu projenin amacı çocukların ve risk altında bulunan tüm yetişkinlerin çocuk yaşta, erken ve zorla evliliklerden ve bu evliliklerin olumsuz sonuçlarından korumasıdır. Eğitimler sonucunda çocuk yaşta, erken ve zorla evliliklerin nedenlerinin ve sonuçlarının belirlenerek bu evlilikler konusunda anne ve babaların bilinçlendirilmesi amaçlanmaktadır.

ÇATOM  yönetimince Siirt Halk Eğitimi Merkezi ve merkeze bağlı kurs merkezlerinde  4 anne eğitim semineri ve 2 baba eğitim semineri düzenlendi. Pandemi koşullarına göre her oturumda 12 veya 24 kişilik katılımcı gruplarına erken yaşta ve özelliklede zorla evliliklerin kişilerde ve toplumda olumsuz sonuçlara yol açtığı ve bu durumdan en çok aile kurumunun zarar gördüğünün ele alındığı çocuk ve gençlerle iletişim konularında da seminerler verildi.

baba.
baba.
Login (2)

Comments

Toplumumuzun en ihtiyaç duyduğu eğitimlerden birine katkılar sağlayan Siirt Halk Eğitim Merkezi ve bünyesinde gerçekleştirilen seminerlere katılan ebeveynlere yönelik faydalık içerikler barındıran önemli haberin paylaşımları için Gülhan Güzel hocamıza teşekkür ederiz.

Login (0)

Login or Sign up to join the conversation.

Want to write an article ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new article!

Latest Discussions

How can we make volunteering in prison a learning experience?

Learning in prison is a long-debated topic for the correctional context and people working/residing in prisons. But what about adults coming from the community, with the intent of volunteering. What kind of learning experiences are we offering them? How are we promoting prisons as a place of learning for the whole community?

More

BOX OF OUR MEMORIES (BooM) PROJECT: PROMOTING THE ROLE OF MUSEUMS AND ARCHIVES IN SUPPORTING REMINISCENCE ACTIVITIES FOR PEOPLE WITH DEMENTIA

Box of our Memories – Adult Education Caring for Memory Loss‘ (BooM) is an Erasmus+ project aimed to improve the availability of reminiscence-based, digital, informal adult education interventions for seniors. The project aims to do this by extending the necessary knowledge, skills and competences for adult educators working in diverse fields from informal carers and family members, to volunteers and educational staff working in museums and archives.

More