European Commission logo
Create an account
Resource Details
Resource

Poradnik: Dostępność i równe traktowanie – jak o nie zadbać?

W pierwszej części znajdują się wskazówki dotyczące języka równościowego, szanującego potrzeby i postulaty różnych grup, kierującego się złotą zasadą: mówimy o danej grupie tak, jak ona by chciała, aby o niej mówiono.

Druga część poświęcona jest dostępności i równemu traktowaniu z perspektywy organizacji wydarzeń. Poszczególne wskazówki zawarte w tym rozdziale mogą też być przydatne m.in. przy przygotowywaniu i publikacji różnych materiałów w sieci czy w prowadzeniu mediów społecznościowych.

Na końcu każdej części zamieściłyśmy listę przydatnych linków, pod którymi znajdziecie więcej informacji na dany temat.

Autorkami poradnika są: Lena Rogowska-Lewandowska (trenerka równościowa, artystka społeczna, wiceprezeska Fundacji Kultury Dialogu) oraz Izabela Sopalska-Rybak (trenerka, działaczka społeczna, ekspertka w temacie potrzeb osób z niepełnosprawnościami, prezeska Fundacji Kulawa Warszawa).

Publikacja opracowana przez zespół komunikacyjny Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Operatorem Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny jest konsorcjum w składzie: Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego, Fundacja Edukacja dla Demokracji, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Resource Details
Poradnik: Dostępność i równe traktowanie – jak o nie zadbać?.
ISBN
ISBN 978-83-955082-9-5
Resource author
Lena Rogowska-Lewandowska, Izabela Sopalska-Rybak
Type of resource
Open Educational Resources
Country
Polska
Publication Date
Language of the document
Polski
Login (0)

Users have already commented on this article

Login or Sign up to join the conversation.

Want to add a resource ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new resource!