News
News

Be-Digital mokymai – ne tik nauji įgūdžiai 50+ asmenims, bet ir puikus mokymosi tarp kartų pavyzdys

Be_digital_mokymai_0

 

                                                                                  

Be-Digital mokymai – ne tik nauji įgūdžiai 50+ asmenims, bet ir puikus mokymosi tarp kartų pavyzdys

Be Digital  https://be-digital-project.eu yra dvejų metų projektas, kurio tikslas – stiprinti vyresnių nei 50 metų amžiaus Šiaurės ir Baltijos šalių piliečių socialinės žiniasklaidos įgūdžius, siekiant pagerinti jų padėtį darbo rinkoje, padidinti konkurencingumą ir prailginti jų produktyvų darbo laiką iki pensijos ir ilgiau.

Projektą įgyvendina keturios organizacijos iš Lietuvos ( VšĮ Soros International House) , Islandijos ( Mimir), Latvijos ( Eurofortis) ir Norvegijos ( Aftenskolen). Jo veiklos pradėtos 2019 m. liepos mėnesį ir tęsis iki 2021 -ųjų birželio pabaigos. Projektą finansuoja Nordplus Adult programa.

Vienas iš pagrindinių projekto rezultatų yra 15 val. trukmės „ Socialinės žiniasklaidos įgūdžių lavinimo programa“. Prieš rengiant pirminį programos variantą projekto partneriai atliko lyginamąją pagrindinių socialinės žiniasklaidos ir tinklų naudojimo tendencijų analizę partnerių šalyse (https://be-digital-project.eu/wp-content/uploads/2020/01/Be-Digital-Com… )  bei apklausė dešimtis tikslinės grupės atstovų ir išsaiškino jų lūkesčius.

Pirminę programos versiją sudaro 2 dalys, kurių kiekviena suskirstyta į 5 temas ( parengę galutinę programos versiją, ją viešinsime projekto puslapyje bei projekto partnerių internetinėse svetainėse bei patalpinsime EPALE platformoje).

Programos rengėjai siekia, kad sėkmingai įsisavinę kurso medžiagą, mokymų dalyviai gebėtų:

  • Identifikuoti strateginio socialinės žiniasklaidos plano komponentus ir parengti planą, kuris sukurtų pridėtinę vertę bet kuriai organizacijai.
  • Sukurti patrauklų turinį „Facebook“, „Twitter“, „Instagram“, „LinkedIn“, „Pinterest“, „YouTube“ ir kitiems socialinės žiniasklaidos tinklams.
  • Įvertinti, kurios socialinės žiniasklaidos platformos yra efektyviausios pasirinktam prekės ženklui ar klientų grupei.
  • Nustatyti geriausias socialinės žiniasklaidos turinio ir kampanijų našumo valdymo ir vertinimo priemones.
  • Įvertinti kritinius socialinės žiniasklaidos aspektus, su kuriais susiduria už sklaidą atsakingi žmonės, ir kaip valdyti galimas krizes.

Kad įsitikinti programos kokybe ir veiksmingumu bei gauti reflektyvius pasiūlymus jos galutinei versijai parengti,  projekto partneriai organizavo pilotinius mokymus visose keturiose šalyse, kuriuos užbaigėme bendru labai sėkmingu renginiu – nuotoline konferencija Adobe Connect platformoje . Konferencijoje dalyvavo mokymų dalyviai, lektoriai ir projekto partnerių bei asocijuotų partnerių organizacijų atstovai. Renginį organizavome kartu su projekto asocijuotu partneriu - LieDM asocijacija. Plačiau apie konferenciją skaitykite https://be-digital-project.eu/news/be-digital-live-web-conference-held-on-12-november-2020/

Mokymus Lietuvoje organizavome kartu su labai charizmatiškais ir profesionaliais EDUMINT mokymo centro lektoriais  Domantu Širvinsku ir Joriu Kazlausku. Mokymuose dalyvavo 15 entuziastingų šia labai aktulia tema besidominčių vidutinio ir vyresnio amžiaus asmenų, atstovaujančių įvairias suaugusiųjų švietimo institucijas, kolegijas ir universitetus bei verslo įmones. Pagrindinis motyvas, paskatinęs daugumą dalyvių prisijungti prie mokymų, buvo noras geriau suprasti socialinės žiniasklaidos valdymo peripetijas bei suvokti komunikavimo socialiniuose tinkluose svarbą šiandieninėje situacijoje.

Mokymai vyko ZOOM‘o platformoje spalio mėnesį, kursas buvo suskirstytas į 4 sesijas. Pirmosios trys buvo 4 valandų trukmės, o paskutinioji tęsėsi tris valandas. Mokymai vyko visiems dirbantiems žmonėms patogiu metu po darbo valandų. Betarpiška ir jauki bendravimo atmosfera bei jaunųjų lektorių profesionalumas padėjo atrasti atsakymus į daugelį dalyvius dominančių klausimų bei suteikė galimybę pasidalinti savo patirtimis ir įžvalgomis.

Tiek Lietuvoje tiek kitose partnerių šalyse mokymų dalyviai ir jų vedėjai, pasibaigus mokymams, buvo paprašyti užpildyti kurso įvertinimo formą. Šių reflekcijų suvestinė padės projekto partneriams įvertinti rengiamos programos stipriąsias ir taisytinas puses bei suteiks galimybę parengti galutinę jos versiją, kurią vėliau paviešinsime ir EPALE platformoje.

Kadangi šie įtraukiantys ir motyvuojantys mokymai visose partnerių šalyse parodė, jog šie kursai, buvo ne tik galimybė patobulinti socialinės žinaisklaidos valdymo įgūdžius , bet ir puikus mokymosi tarp kartų pavyzdys, greitu laiku visus norinčius pakviesime dalyvauti tarptautinėje interneto konferencijoje, kurioje pasidalinsime savo sėkmingai įgyvendinamo projekto rezultatais bei pranešimais ir diskusijomis apie skirtingų amžiaus grupių bei skirtingų kartų atstovų santykį su socialine žiniasklaida bei skaitmeniniu pasauliu.

Straipsnio autorė - Daiva Malinauskienė, Soros International House direktorė, Be Digital projekto koordinatorė, jau daugiau negu 25-ius metus dirbanti suaugusiųjų švietime, Lietuvos suaugusiųjų švietimo bei Lietuvos nuotolinio ir e-mokymo asociacijų valdybos narė, tarptautinės FocusEd asociacijos prezidentė. Nuo 2001-ųjų parengė ir įgyvendino daugybę aukštai įvertintų tarptautinių ir regioninių projektų suaugusiųjų mokymo, senjorų įtraukties, migrantų integracijos, nuotolinio bei kalbų mokymo(si) ir kitose srityse.

 

Login (0)
Themes addressed

Login or Sign up to join the conversation.

Want to write an article ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new article!

Latest Discussions

EPALE discussion: Transformative learning and life skills

Tell us yours about transformative learning and life skills!

More

DEZAVANTAJLI YETİŞKİNLERİN TRAFİK EĞİTİMİNDE AB STANDARTLARINA ADAPTASYONU

TARTIŞMA

More

What kind of job description for an adult education centre manager?

It is lonely at the top of an adult education centre. This feeling is not formulated in the job description for the position of manager of an adult education centre.
This is a call to share your job description - whatever the format is- and an invitation to share feelings about loneliness, or others, at the top of an adult education centre.

More