Skip to main content
News
News

Ivana Studená (SAV) o celoživotnom vzdelávaní a odbornom vzdelávaní dospelých

V rámci Európskeho týždňa odborných zručností 2020 pripravilo NRM EQAVET v spolupráci so zástupcami ďalších európskych iniciatív na Slovensku, medzi ktoré patrí aj EUROPASS a EPALE (Elektronická platforma vzdelávania dospelých v Európe) minisériu informačných videí o odbornom vzdelávaní a príprave na Slovensku a v Európe.

NRM EQAVET pôsobí v rámci Štátneho inštitútu odborného vzdelávania, ktorý je tohto roku národným kontaktným miestom pre Európsky týždeň odborných zručností (ETOZ). V rámci ETOZ iniciuje ŠIOV množstvo aktivít, zamierených na rôzne skupiny – malé a stredné podniky, cvičné firmy, ale aj verejnosť rôznych vekových kategórií. O aktivitách sa dočítate viac na stránke mesiacvzdelavania.sk.

Celú minisériu videí nájdete na YouTube kanály ETOZ. Označte “subscribe” tomuto kanálu, a nezmeškáte žiadne video.

Ak ste ešte nevideli pozvánku k ETOZ 2020 od slovenskej ambasádorky Noémi Ráczovej a zástupcu Európskej Komisie Joao Santosa, video si môžete pozrieť TU.

Ďalším videom v rámci tejto minisérie je príspevok doc. Juraja Vantucha, ktorý rozpráva o výzvach, ktorým čelí odborné vzdelávanie a príprava na Slovensku a vytyčuje tri najpálčivejšie oblasti.

Login (2)

Login or Sign up to join the conversation.

Want to write an article ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new article!

Latest Discussions

EPALE Discussion: developing skills for a healthy life in the COVID era!

Take part to the discussion and be ready for the livestream!

More

EPALE Discussion: have your say on EPALE 2021 Thematic Focuses!

We invite you to enrich what is set to be an intense year ahead with your contributions and expertise! Let's start by taking parto in this online discussion. The online discussion will take place Tuesday 9 March 2021 from 10 a.m. to 4 p.m. CET. The written discussion will be introduced by a livestream with an introduction to the 2021 Thematic Focuses, and will be hosted by Gina Ebner and Aleksandra Kozyra of the EAEA on the behalf of the EPALE Editorial Board.

More