chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Electronic Platform for Adult Learning in Europe

Resource

Dizaina loma aprites ekonomikā

Language: LV

Posted by Aldis Lazda

Kāda ir dizaina loma aprites ekonomikas mērķu sasniegšanā? Kā dizaina domāšana veicina resursu efektīvu izmantošanu?
Video par aprites ekonomiku un dizaina lomu inovācijas radīšanā stāsta Latvijas Mākslas akadēmijas asociētā profesore un vadošā pēcdoktorantūras pētniece dizainā Aija Freimane.

Prezentējot piemērus no doktora darba, A. Freimane iezīmē redzējumu par atbildību un dizaina pieejas sniegtajām iespējām reģionālā un globālā mērogā.

Video A. Freimane pauž vēstījumu balstītu praktiskos piemēros, uzsverot, ka jebko, ko protam, zinām, varam darīt ar jauniem paņēmieniem, sadarbojoties, piesaistot dažādu nozaru profesionāļus. Daži no video minētajiem iedvesmojošajiem aprites ekonomikas inovāciju piemēriem no studentu akadēmiskajiem darbiem:

  • pārtikas atkrituma – kafijas biezumu iestrādāšana produktā, kam ir pat eksporta potenciāls;
  • citrusaugļu mizas, kas nekompostējas un bioloģiski nesadalās, kā izejmateriāls iepakojumam;
  • bērza tāss kā materiāls apģērbu un aksesuāru izgatavošanā.
     

Video tapis projekta “GoSmart BSR” ietvaros, ko īsteno Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar partneriem Somijā, Vācijā, Dānijā, Polijā, Lietuvā un Igaunijā Interreg Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020. gadam ietvaros, ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu. Tā mērķis ir veicināt efektīvu sadarbību starp uzņēmējiem viedās specializācijas jomās, pētniekiem un valsts pārvaldes iestādēm. 

Resource Author(s): 
Vidzemes plānošanas reģions
Publication Date:
Thursday, 21 May, 2020
Language of the document:
Type of resource: 
Opportunities and Resources
Country:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email