chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Electronic Platform for Adult Learning in Europe

Resource

Tagasiside õppimise toetajana – üliõpilaste hinnangud ja ootused ülikoolis antavale tagasisidele

Language: ET

Posted by Kadi Kass

Tagasisidel on väärtuslik roll nii õppimises kui ka õpetamises ning kõrghariduses on see eeskätt oluline üliõpilaste teadmiste ja oskuste arendamisel. Sellest tulenevalt peab õppejõudude tagasiside olema pidev ning edasiviiv. Magistritöö eesmärgiks oli välja selgitada, milline on õpetajakoolituse üliõpilaste hinnangul ülikoolis saadud tagasiside, millised on nende ootused tagasisidele ning kuidas üliõpilased saadud tagasisidet rakendavad. Uurimuse andmeid koguti poolstruktureeritud intervjuudega õpetajakoolituse magistritaseme teise aasta erinevate õppekavade üliõpilastelt. Andmete analüüsiks kasutati kvalitatiivset induktiivset sisuanalüüsi meetodit.

Magistritöö tulemustest selgus, et õppejõududelt saadud tagasisidet kirjeldavad tudengid pigem positiivse ja toetavana. Siiski ootavad nad konkreetsust ning soovivad, et tagasiside annaks ülevaate nii töö positiivsetest kui ka parandamist vajavatest külgedest. Uurimuses osalenud tudengid rõhutasid, et nad ei ole alati pidanud saadud tagasisidet rakendama. Lisati, et tagasiside rakendamisel mängib olulist rolli üliõpilaste endi sisemine motiveeritus.

Märksõnad: tagasiside, kõrgharidus, üliõpilaste hinnangud, üliõpilaste ootused.

Tartu Ülikoolis kaitstud magistritöö on avaldatud TÜ digitaalarhiivis DSpace.

Resource Author(s): 
Stina Pihlak
Publication Date:
Thursday, 4 August, 2016
Language of the document:
Type of resource: 
Studies and Reports
Country:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email