chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Electronic Platform for Adult Learning in Europe

Resource

Online kurzy National Geographic

Language: SK

Posted by Peter Maľa

Bezplatné online kurzy spoločnosti National Geographic ponúkajú vzdelávateľom rozvíjať svoje zručnosti a vedomosti v oblasti geografie a environmentálnej výchovy. Kurzy sú otvorené pre vzdelávateľov z celého sveta, ktorí pracujú s účastníkmi vzdelávania vo formálnom alebo neformálnom prostredí. Účastníci môžu vo viacerých týchto kurzoch získavať absolventské kredity prostredníctvom vytvorených univerzitných partnerstiev. Jednotlivé kurzy sa odlišujú nielen obsahom ale aj rozsahom. Záujemcovia si tak môžu vybrať kurz, ktorý vyhovuje im aktuálnym vzdelávacím potrebám.

Zoznam kurzov:

Certifikácia vzdelávateľa:

  • Kurz zameraný na inovatívne a interdisciplinárne spôsoby vzdelávania. Účastníci kurzu budú spolupracovať s inšpirujúcimi vzdelávateľmi pri vytváraní aktivít zameraných na problémy v reálnom svete a implementovať ich so svojimi študentmi a účastníkmi vzdelávania. Budú využívať Národný geografický vzdelávací rámec, nástroj prispôsobený štandardom, ktorý je určený na podporu myslenia výskumníka. Počas kurzu budú prispievať do diskusií, písať úvahy a vytvárať multimediálny projekt.

Prepojenie geo-prieskumu s výčbou:

  • Môžu ľudia z malých rybárskych dedín chrániť oceány? Sú farmári dobytka dôležití pre zachovanie pantera na Floride? Čo môžu lesníci v národných parkov urobiť pre zlepšenie vzdelávania dievčat v Mozambiku? Prieskumníci z National Geographic kladú otázky, zhromažďujú údaje a vytvárajú príbehy, ktoré inšpirujú ostatných k tomu, aby konali. Kurz umožňuje preniesť tieto zručnosti do svojej triedy.

Vyučovanie globálnych klimatických zmien vo vašej triede:

  • Kurz ponúka sledovať prieskumníkov z National Geographic do dažďových pralesov, na útesy Mexika, ľadovce Islandu a pobrežie zálivu Chesapeake, kde nachádzajú riešenia globálnej zmeny podnebia. Kurz umožňuje precvičiť si so svojimi študentmi inovatívne spôsoby vizualizácie meniacej sa klímy.

Zhromažďovanie údajov na skúmanie znečistenia plastmi v našich komunitách:

  • Kurz ponúka sledovať prieskumníkov z National Geographic, ako zbierajú údaje o rieke Ganga, ktorá je znečistená plastmi a ako dokumentujú zmeny klímy na Mount Evereste. Kurz poskytuje zdokonaľovanie zručností pri vedení študentov v navrhovaní a výbere metód zberu údajov, ktoré skúmajú podobné problémy v ich komunitách.

Vytváranie máp ako vizualizačný a komunikačný nástroj vo vašej triede:

  • Mapy nás môžu nielen informovať, ale aj inšpirovať. Pomáhajú nám vidieť svet novým spôsobom. Kurz umožňuje pripojiť sa k prieskumníkom a kartografom z National Geographic a dozvedieť sa, ako pomôcť študentom v triede nielen mapám porozumieť, ale ich aj vytvárať.

 

 

Resource Author(s): 
National Geographic
Publication Date:
Wednesday, 11 March, 2020
Type of resource: 
Open Educational Resources
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn