chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Electronic Platform for Adult Learning in Europe

Resource

Co musisz wiedzieć i umieć przed zrobieniem pierwszego kursu online

Language: PL

Posted by Iwona Buks

Nie da się ukryć, że kursy online są obecnie po prostu modne. Jako ludzie aktywni coraz częściej stajemy po obu stronach procesu. Nie tylko uczymy się i rozwijamy dzięki kursom, ale sami mamy ambicję uczyć innych. Powstaje wiele poradników i materiałów mówiących o tym, jak zrobić kurs, który zarobi duże pieniądze.

Stosunkowo mało z nich na poważnie traktuje próbę odpowiedzi na inne kluczowe pytanie: jak zrobić kurs, który po prostu będzie dobry? Co oznacza "dobry" kurs? To taki, który: - rzeczywiście czegoś uczy, a nie tylko obiecuje, - jest polecany przez odbiorców, bo spełnia ich oczekiwania, - jest możliwy do realizacji nawet skromnymi środkami.

Podczas ponadgodzinnego spotkania zbierzemy kluczowe wskazówki i przedstawimy przepis na stworzenie kursu online. Taki kurs to dla twórcy sposób na zarobek, promocję, wyróżnienie się na rynku, ale dla ich odbiorców to przede wszystkim narzędzie edukacji. Poświęcają nam swój czas, więc dajmy im w zamian coś wartościowego, dopasowanego do potrzeb. I nie bankrutujmy przy tym ;-)

Podczas tej rozmowy:

  • Pokazaliśmy, jak dobrać metody i zbudować szkolenie użyteczne dla odbiorcy.
  • Zdecydowaliśmy czy marketplace czy własna platforma na wtyczce... a może inne rozwiązanie?
  • Omówiliśmy minimalny funkcjonalny zestaw wideo potrzebny do zrobienia kursu.
  • Zaprezentowaliśmy możliwości Platformy EPALE w zakresie uzyskiwania wsparcia metodycznego, promocji i badań.

Rozmawiali:

  • Sławomir Łais - twórca aplikacji uczących
  • Piotr Maczuga - producent multimediów

Sławek i Piotr są również polskimi ambasadorami EPALE - europejskiej, wielojęzycznej platformy, otwartej dla wszystkich społeczność profesjonalistów z dziedziny kształcenia dorosłych, między innymi edukatorów i instruktorów dorosłych, doradców i konsultantów, badaczy i pracowników naukowo-dydaktycznych oraz decydentów.

Resource Author(s): 
Sławomir Łais
Piotr Maczuga
Publication Date:
Tuesday, 21 January, 2020
Type of resource: 
Other
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn