chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Electronic Platform for Adult Learning in Europe

 
 

Resource

Zintegrowana Strategii Umiejętności 2030

Language: PL

Posted by Beata Ciężka

Celem Zintegrowanej Strategii Umiejętności jest tworzenie możliwości i warunków do rozwoju umiejętności niezbędnych do wzmocnienia kapitału społecznego, włączenia społecznego, wzrostu gospodarczego i osiągnięcia wysokiej jakości życia. Za opracowanie ZSU odpowiada Minister Edukacji Narodowej. W prace zaangażowany jest także Instytut Badań Edukacyjnych, służący resortowi wsparciem eksperckim. Realizacja założeń Zintegrowanej Strategii Umiejętności powinna przyczyniać się do spełnienia przez Polskę celu 4.4. „Agendy na rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030” Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) – tzn. zwiększenia do 2030 roku liczby młodzieży i osób dorosłych mających odpowiednie umiejętności, w tym techniczne i zawodowe, na rzecz zatrudnienia, miejsc pracy i przedsiębiorczości.

Zintegrowana Strategia Umiejętności 2030 składa się z dwóch części:

  • ogólnej, wyznaczającej główne priorytety i kierunki działań,
  • szczegółowej, zawierającej rozszerzoną diagnozę, katalog podejmowanych i planowanych działań, a także rozszerzony opis mechanizmów wdrażania.

Link do dokumentu: http://www.ibe.edu.pl/images/download/Zintegrowana_Strategia_Umiejętności_2030_część_ogólna.pdf

Resource Author(s): 
MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ
ISBN: 
978-83-953769-1-7
Publication Date:
Monday, 2 December, 2019
Type of resource: 
National and Policy
Tags:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn