Skip to main content
News
News

Valašskomeziříčští senioři se učí, že aktivní mohou být i po šedesátce

Ve Valašském Meziříčí už 11. ročník aktivizačního programu 60 a víc neznamená nic. Až do konce prosince jsou pro 131 místních seniorů připraveny pohybové aktivity a přednášky.

 

Oblíbený aktivizační program si klade mimo jiné za cíl, udržet seniory aktivní a v dobré kondici. „Pro účastníky jsou připraveny pohybové programy zahrnující plavání, posilovnu s fitness trenérem, cvičení, turistiku, severskou chůzi s holemi – nordic walking a kurzy jógy. Senioři si mohou každý měsíc libovolně zkombinovat čtyři pohybové aktivity,“ přiblížila Alena Střítezská z oddělení rozvoje valašskomeziříčské radnice.

 

Program však není jen o pohybu, ale také o vzdělávání. „Letošní ročník proto zahájila přednáškou o reflexní terapii Radka Dvořáková v Komunitním centru,“ pokračovala Alena Střítezská a doplnila: „Jen o dva dny později vyrazila třicítka seniorů na první nordic walkingovou trasu kolem řeky Bečvy. Sedmikilometrový výšlap zakončili ve venkovní posilně. Zde už na ně čekal trenér, který jim vysvětlil, jak si na strojích zacvičit a co udělat pro své zdraví.“

 

Program je spolufinancován z Programu na podporu sociálně zdravotních aktivit Zlínského kraje a projektu Zdravé město Valašské Meziříčí a MA21.

 

https://www.valasskemezirici.cz/valasskomeziricsti-seniori-vedi-ze-60-a-vic-neznamena-nic/d-40625

 

Login (0)

Login or Sign up to join the conversation.

Want to write an article ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new article!

Latest Discussions

EPALE Discussion: developing skills for a healthy life in the COVID era!

Take part to the discussion and be ready for the livestream!

More

EPALE Discussion: have your say on EPALE 2021 Thematic Focuses!

We invite you to enrich what is set to be an intense year ahead with your contributions and expertise! Let's start by taking parto in this online discussion. The online discussion will take place Tuesday 9 March 2021 from 10 a.m. to 4 p.m. CET. The written discussion will be introduced by a livestream with an introduction to the 2021 Thematic Focuses, and will be hosted by Gina Ebner and Aleksandra Kozyra of the EAEA on the behalf of the EPALE Editorial Board.

More